Homepage 2018-04-19T11:42:47+00:00

Rreziku rus/ Shqipëria kërkon prezencë ushtarake të SHBA-së

Shqipëria dëshiron të shohë një prani ushtarake të SH.B.A.-së, të vendosur në vendin ballkanik, për të kundërshtuar ndikimin nga vende të tilla si Rusia, tha të martën ministrja e Mbrojtjes shqiptare, Otla Xhaçka. Xhaçka, e cila u takua me Sekretarin e Mbrojtjes Jim Mattis në Pentagon, tha se vendi Shqipëria, si anëtar i NATO-s donte të mos ndikohej nga përpjekjet ruse “destabilizuese” në rajon që përfshijnë propagandë, investime dhe “veprime hibride”. “Duhet të dërgohet një ...

Komunitet

1704, 2018

Kreu i myslimanëve shqiptarë: Ne nuk ia zgjidhim dot hallet Turqisë

17 Prill, 2018 11:59|Çështje, Komunitet|

Në Shtetet e Bashkuara ndodhet Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Skënder Bruçaj, i cili ka ligjëruar këto ditë në dy universitete të Çikagos lidhur me harmoninë fetar ...

Shiko më shumë artikuj

Para

Shiko më shumë artikuj

Jetë

Shiko më shumë artikuj

Sport

1904, 2018

Laçi-Skënderbeu më 27 maj, finalja e parë në histori

19 Prill, 2018 14:52|Futboll, Sport|

Finalja e Kupës së Shqipërisë do të zhvillohet më 27 maj, me Laçin që do të jetë ekipi pritës ndaj Skënderbeut, edhe pse sfida do të luhet në fushë asnjanëse, me shumë gjasa në “El ...

Shiko më shumë artikuj

Më të fundit