Rikthehet Lufta e Ftohtë/ SHBA dëbon 60 diplomatë rusë

2018-03-27T08:24:09+00:00 27 Mars, 2018 8:24|Kategoritë: Lajme, Politikë|

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aleatët e saj europianë po dëbojnë dhjetra diplomat rusë në një përgjigje të koordinuar ndaj helmimit të një ish-spiuni rus në Britaninë e Madhe ...

Kosovë/ Demakracioni do të kalojë në mars, opozita nuk dorëzohet

2018-03-23T14:48:54+00:00 23 Mars, 2018 14:48|Kategoritë: Lajme, Politikë|

Qeveria ka vendosur që Marrëveshjen për Demarkacionin me Malin e Zi ta riprocedojë në Kuvend muajin tjetër, pasi të ketë përfunduar punën Komisioni për Matjen e Territorit, kurse p ...

Votimi i Demarkacionit/ Tym e flakë në kuvendin e Kosovës

2018-03-21T14:54:48+00:00 21 Mars, 2018 14:54|Kategoritë: Lajme, Politikë|

Kur pritet të votohet marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi, salla e Kuvendit të Kosovës u mbulua sërish nga gazi lotsjellës. Kanë qenë deputetët e Vetëvendosjes që për dy rast ...

Instagram-i, profesioni fitimprurës i shumë të rinjve

2018-02-23T15:55:38+00:00 23 Qershor, 2017 16:45|Kategoritë: Lajme, Sociale|

Përdoruesit e Instagram-it me ndjekës nga 50 K deri në 200 K mund të fitojnë më shumë se 1,000 dollarë për çdo foto të sponsorizuar që ata postojnë. Instagram-i po kthehet një ndë ...

Pajisje dhe aplikacione për të mbrojtur lëkurën nga rrezet e diellit

2018-03-09T09:28:46+00:00 19 Qershor, 2017 16:57|Kategoritë: Lajme, Sociale|

Përveç kremrave mbrojtës, mund të përdorni edhe smartphone-n për të zvogëluar dëmet në lëkurë që shkaktohen nga ekspozimi ndaj rrezeve ultraviolet Të shkosh në plazh do të thotë, ...

8 motorë kërkimi që gjejnë atë që Google nuk mundet dot

2018-03-02T15:28:20+00:00 16 Qershor, 2017 16:28|Kategoritë: Lajme, Sociale|

Kur flitet për motorë kërkimi, mendimi shkon menjëherë te Google, i cili është padyshim një ndër më të mirët. Por ekzistojnë edhe shumë alternativa të tjera, që krahasuar me Googl ...