Kupat e Europës, skuadrat shqiptare njohin kundërshtarët

2018-02-26T13:00:52+00:00 19 Qershor, 2017 16:54|Kategoritë: Futboll, Sport|

Sot u hodh shorteu i raundit të parë dhe të dytë eliminator të Ligës së Kampioneve, sezoni 2017-2018. Kampionia e Shqipërisë, Kukësi, njohu sot në mesditë kundërshtarin e raundit t ...

Risia në Premier League, sponsorët te mënga e fanellës rrisin me 20% të ardhurat e klubeve

2018-03-02T13:29:41+00:00 1 Mars, 2017 16:34|Kategoritë: Futboll, Sport|

Duke filluar nga sezoni i ardhshëm, Premier League do të ketë një risi të rëndësishme. Bëhet fjalë për sponsorin te mëngët e fanellës, që do t’u japë mundësinë klubeve që të rrisi ...

Renditja e lojtarëve simbol që mbajnë veshur të njëjtën fanellë prej vitesh

2018-03-02T12:37:39+00:00 1 Mars, 2017 16:29|Kategoritë: Futboll, Sport|

Lojtarët simbol ekzistojnë ende në kampionatet europiane. Një studim i institutit zviceran CIES zbulon se cilët janë lojtarët që luajnë prej shumë kohësh me të njëjtën skuadër. Sp ...