Jetë 2018-03-28T09:57:03+00:00

Rezidenca e parë nënujorë në Maldive

Së shpejti do të hapet rezidenca e parë nënujore në ishullin Conrad Maldives Rangali, e cila thuhet se do të jetë njëkohësisht edhe rezidenca e parë nënujore në botë. Kosotja e ndërtimit të kësaj residence të quajtur, Muraka, ka kushtuar 15 milionë dollarë dhe pamjet që ajo do t’i mundëosjë të gjithë vizitorëve të Oqeanit ...

Rozafa ndër 11 kështjellat më të bukura në botë-e braktisur

Nga ndërtesat antike te rrënojat e mbetura Kështjellat tradicionalisht përfaqësojnë forcën dhe pushtetin, si ndërtesa të frikshme dhe shtëpi e familjeve të mëdha. Megjithatë, në kohërat moderne, shumë prej këtyre ndërtesave antike prej guri janë braktisur apo janë mbetur rrënoja. Më poshtë janë disa prej kështjellave më të bukura të braktisura në botë, duke përfshirë ...

11 destinacionet europiane më të mira për ata që udhëtojnë vetëm

Të udhëtosh vetëm mund të jetë një përvojë e mrekullueshme, veçanërisht në vende të pasura me kulturë, atraksione dhe shumë peizazhe që do t’jua mbushin gjithë ditën. Për t’ju ndihmuar të kuptoni se ku të shkoni, faqja online europiane e udhëtimeve Route Perfect ka publikuar renditjen e destinacioneve më të mira europiane për ata që ...

Udhëtime

404, 2018

11 destinacionet europiane më të mira për ata që udhëtojnë vetëm

4 Prill, 2018 12:54|Jetë, Udhëtime|

Të udhëtosh vetëm mund të jetë një përvojë e mrekullueshme, veçanërisht në vende të pasura me kulturë, atraksione dhe shumë peizazhe që do t’jua mbushin gjithë ditën. Për t’ju ndih ...

2306, 2017

24 orë në Moskë

23 Qershor, 2017 15:09|Jetë, Udhëtime|

Edhe pse Moskën nuk mund ta ndash kurrsesi nga Kremlini dhe Vladimir Putini, ky qytet është shumë më shumë sesa thjesht një qytet me rëndësi të lartë politike. Ai është edhe një p ...

Shiko më shumë artikuj

Vende

Shiko më shumë artikuj

Ushqim

2306, 2017

50 restorantet më të mira në botë. (Në sa prej tyre keni qenë?)

23 Qershor, 2017 15:08|Jetë, Ushqim|

Eleven Madison Park në Nju Jork triumfoi në renditjen e “50 restoranteve më të mira në botë”, duke u bërë restoranti më i mirë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës që fiton q ...

Shiko më shumë artikuj

Stil & Design

2103, 2018

Aksesorët e florinjtë tendenca më in e këtij sezoni

21 Mars, 2018 13:09|Jetë, Stil & Design|

A ka ndonjë gjë më me vlerë se floriri? Për vite me radhë floriri filloi të konsiderohej si diçka e dalë mode, që nuk përdorej e nuk preferohej shumë por, këtë vit duket se gjërat ...

Shiko më shumë artikuj

Fotografi

Më të fundit