Homepage 2018-04-23T12:14:26+00:00

Pse u rikthye Saimir Tahiri në lojë-4 variante

Për 48 orë, nga enjtja paradite deri të premten në mbrëmje, në javën që lëmë pas, Saimir Tahiri pati një ndërhyrje të ethshme në media, gati një çlirim për 6 muajt që kishte heshtur që pas arrestimit të Orest Sotës. Ish Ministri i Brendshëm i akuzuar për trafik droge e nisi me një prononcim për gazetarët në oborrin e parlamentit dhe pastaj parakaloi në 3 studio televizive të enjten në mbrëmje. Ndërhyri me telefon në ...

Komunitet

1704, 2018

Kreu i myslimanëve shqiptarë: Ne nuk ia zgjidhim dot hallet Turqisë

17 Prill, 2018 11:59|Çështje, Komunitet|

Në Shtetet e Bashkuara ndodhet Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Skënder Bruçaj, i cili ka ligjëruar këto ditë në dy universitete të Çikagos lidhur me harmoninë fetar ...

Shiko më shumë artikuj

Para

Shiko më shumë artikuj

Jetë

504, 2018

Rozafa ndër 11 kështjellat më të bukura në botë-e braktisur

5 Prill, 2018 13:20|Jetë, Vende|

Nga ndërtesat antike te rrënojat e mbetura Kështjellat tradicionalisht përfaqësojnë forcën dhe pushtetin, si ndërtesa të frikshme dhe shtëpi e familjeve të mëdha. Megjithatë, në k ...

Shiko më shumë artikuj

Sport

1204, 2018

Penalltia në limite nderon Realin, Ronaldo vulos kualifikimin. Juventusi bie mes protestave

12 Prill, 2018 13:38|Futboll, Sport|

Dramatike ndeshja në Madrid. Reali i Zidan shpëton fytyrën vetëm falë një penalltie në sekondat e fundit, të shkaktuar nga Benatia ndaj Ronaldos. Juventusi i mbylli 90 minutat me ...

Shiko më shumë artikuj

Më të fundit