Përreth2018-05-25T11:44:30+02:00

Qiproja do të paguajë kostot e pushimeve të turistëve që infektohen në ishull

Qiproja është zotuar të mbulojë të gjitha shpenzimet e pushimeve për këdo që testohet pozitivisht gjatë udhëtimit në ishull. Në një letër të bërë publike një ditë më parë, qeveria tha se do të paguante për akomodimin, trajtimin mjekësor, si dhe ushqimin për pacientët dhe familjet e tyre. Turistët “do të duhet të mbajnë vetëm ...

Universiteti i Kembrixhit zhvendos të gjithë mësimin online për vitin akademik 2020-21

Universiteti i Kembrixhit po zhvendos të gjithë klasat mësimore online për vitin e ardhshëm akademik, deri në verën e vitit 2021, njofton universiteti. Kembrixh është universiteti i parë britanik që njofton mësimdhënie virtuale për vitin akademik 2020-21. “Universiteti po përshtatet vazhdimisht me ndryshimin e këshillave që janë publikuar gjatë kësaj pandemie. Duke pasur parasysh që ...

Hakerat vjedhin të dhënat personale të 9 milionë klientëve të EasyJet

Të dhënat e udhëtimeve dhe adresat e postës elektronike të rreth nëntë milionë klinetëve të kompanisë ajrore britanike “EasyJet” kanë rënë pre e hakerimit përmes një sulmi shumë të sofistikuar”, sipas linjës ajrore. Në një deklaratë këtë të martë, kompania tha se detajet e kartës së kreditit të të 2,208 njerzve janë prekur, por nuk ...

Gjeopolitikë

2004, 2018

Kongresi Amerikan: Rusia kërcënon Ballkanin, nuk presim që BE t’i zgjidhë problemet

20 Prill, 2018 13:22|Gjeopolitikë, Përreth|

Shtetet e Bashkuara duhet të vazhdojnë angazhimin për të ndihmuar vendet e Ballkanit Perëndimor, u shprehën pjesëmarrësit në një seancë dëgjimore të zhvilluar dje në Nënkomisionin ...

Rajoni

2004, 2018

Nikos Kocias: Pas marrëveshjes, do dëgjoni budallallëqe nga të dyja palët!

20 Prill, 2018 13:52|Përreth, Rajoni|

Në një intervistë për mediat vendase, Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kocias u shpreh optimist se negociatat me Shqipërinë do të jenë finalizuar deri në fund të muajit të ardhshëm, ...

Shiko më shumë artikuj

BE

2905, 2020

Qiproja do të paguajë kostot e pushimeve të turistëve që infektohen në ishull

29 Maj, 2020 11:38|BE, Përreth|

Qiproja është zotuar të mbulojë të gjitha shpenzimet e pushimeve për këdo që testohet pozitivisht gjatë udhëtimit në ishull. Në një letër të bërë publike një ditë më parë, qeveria ...

Shiko më shumë artikuj

Bota

1905, 2020

Hakerat vjedhin të dhënat personale të 9 milionë klientëve të EasyJet

19 Maj, 2020 15:11|Bota, Përreth|

Të dhënat e udhëtimeve dhe adresat e postës elektronike të rreth nëntë milionë klinetëve të kompanisë ajrore britanike “EasyJet” kanë rënë pre e hakerimit përmes një sulmi shumë të ...

Shiko më shumë artikuj

Më të fundit