Shorteu i Uefa Europa League, përcaktohen çiftet e raundit1/8

2018-03-08T12:43:39+00:0023 Shkurt, 2018 15:50|Kategoritë: Futboll, Sport|

Sot në mesditë, në Nion të Zvicrës, u hodh shorti i raundit të 16 më të mirëve të UEFA Europa League, sezoni 2017-2018.
Pasi mbrëmë u mbyll raundi i 1/16, mësuam 16 skuadrat që do të vazhdojnë garën, me synimin për të shkuar në finalen e 16 majit, në stadiumin Parc Olympique Lyonnais, në Lion të Francës.

Në shorteun e sotëm, bie në sy çifti Milan – Arsenal, dy nga ekipet pretendente për fitimin e këtij trofeu. Short i favorshëm në letër për pretendentët e tjerë: Lazio, Atletico Madrid dhe Borussia Dortmund.

Më poshtë çiftet e përcaktuara për raundin e 1/8:

1. Lazio – Dynamo Kyiv
2. RB Leipzig – Zenit St.Petersburg
3. Atletico Madrid – Lokomotiv Moscow
4. CSKA Moscow – Olympique Lyon
5. Olympique Marseille – Athletic Bilbao
6. Sporting Lisbon – Viktoria Plzen
7. Borussia Dortmund – Salzburg
8. AC Milan – Arsenal