About admin

This author has not yet filled in any details.
So far admin has created 25 blog entries.

Jo profesorë kinezë për drejtshkrimin, po politika shtetërore për gjuhën /shenja.tv

2019-11-26T13:40:03+01:0026 November, 2019 13:40|Categories: Kuvendim, Opinion|

Ditë më parë, në ceremoninë e çeljes së një ekspozite, Kryeministri i vendit mbajti një fjalë në të cilën u ndal edhe te mënyra se si i zbatojmë ne shqiptarët normat e gjuhës stand ...

Dorëheqja e Ramushit dhe kufijtë e pandryshueshëm të Kosovës

2019-07-20T14:08:45+02:0020 July, 2019 14:03|Categories: Kuvendim, Opinion|

Përmendja e emrit Ramush Haradinaj ka pasur kurdoherë konotacionin e një burri me të gjitha epitetet vlerësuese që e karakterizojnë këtë term për shqipfolësit, i luftës, i fjalës, ...

Artan Fuga: Populli kërkon urgjentisht zgjidhje tjetër, e djeshmja e tregoi qartë /politiko.al

2019-07-01T19:32:55+02:001 July, 2019 19:32|Categories: Kuvendim, Opinion|

Akademiku Artan Fuga e shikon pjesëmarrjen e ulët në votime si tregues të qartë të popullit që kërkon një zgjidhje tjetër. Fuga nënvizon se njerëzit folën me një heshtje paqëore, t ...

Pushteti i një njeriu që ka futur gjithë vendin në krizë /syri.net

2019-02-26T09:42:05+01:0026 February, 2019 9:42|Categories: Kuvendim, Opinion|

Nëse një njeri në Tiranë ka hall (të madh apo të vogël) dhe kërkon ta zgjidhë, në mendje ka vetëm një njeri që mund t’i mbarojë punë: Kryeministrin. Nëse ka ndonjë njeri, grupim, s ...

Formula e Esatit për Shqipërinë: Përmes Ekuilibrit të Urrejtjes /respublica.al

2019-02-16T17:02:42+01:0016 February, 2019 17:02|Categories: Histori, Për t'u treguar|

Raporti i njeriut me tokën është një raport nga më të lashtët. Nëse e gjurmojmë këtë lidhje me kohën e Mesjetës e deri pas Çlirimit, do të shohim që shqiptari ka qenë zot fuqiplotë ...

Go to Top