About Augerto Manci

This author has not yet filled in any details.
So far Augerto Manci has created 11 blog entries.

Emigrantëve të jashtëligjshëm u kërkohet të shpëtojnë të korrat italiane

2020-05-16T22:19:53+02:0016 Maj, 2020 22:19|Categories: Lajme|

Nga Alberto Brambilla dhe Chiara Remondini, Bloomberg Qeveria italiane planifikon të japë leje pune gjashtëmujore Plani i të korrurave nxitet nga ministrja e bujqësisë Bellanova M ...

Ray Dalio: Duhet ta reformojmë kapitalizmin, jo ta braktisim atë

2020-05-16T22:08:54+02:0016 Maj, 2020 22:08|Categories: Opinion|

Nga Ray Dalio për CNN Business Perspectives Rendi ekonomik botëror po ndryshon, pavarësisht nëse na pëlqen një gjë e tillë apo jo. Këtë mund ta shohim teksa njerëzit dhe kompanitë ...

Masa dhe Propozime për përballimin e pandemisë dhe pasojave të saj

2020-04-21T11:20:00+02:0021 Prill, 2020 11:20|Categories: Kuvendim|

Aleksandër Meksi - Ish-kryeministër/studiues Me njoftimet e para për pandeminë dhe rastet e coronavirusit në Europë filloi nga shqiptarët dhe preokupimi për përhapjen e saj ndër ne ...

Go to Top