About Deada Hyka

This author has not yet filled in any details.
So far Deada Hyka has created 148 blog entries.

Paketat e cigareve nga 1 janari kushtojnë 10 lekë më shumë, rriten edhe çmimet e fruta-perimeve

2020-01-10T10:58:21+02:0010 Janar, 2020 10:58|Kategoritë: Çështje, Komunitet|

Çmimet e paketave të cigareve u rriten me 10 lekë në fillim të janarit. Burimet nga tregu i furnizimit me shumicë pohuan se, shkak u bë rritja e akcizës me 5 lekë në fillim të këti ...

Harta/ Vendet më të rrezikshme për të udhëtuar në 2020, zbuloni ku renditet Shqipëria

2020-01-09T11:00:36+02:009 Janar, 2020 11:00|Kategoritë: Lajme, Rend dhe ligji|

Specialistët ndërkombëtarë të mjekësisë dhe sigurisë SOS Ndërkombëtar kanë bërë publike hartën e tyre të vendeve më të rrezikshme në planet për vitin 2020. Hulumtimi i ndan destina ...

Zbuloni punët që pritet të paguhen dhe kërkohen më shumë në 2020 në Shqipëri

2020-01-08T14:22:24+02:008 Janar, 2020 14:21|Kategoritë: Çështje, Komunitet|

Viti 2020 nis me më shumë shpresa për këdo. Shpresa për një punë më të mirë, për më shumë të ardhura, për rritje në detyrë, avancim në karrierë. Duket e vështirë në një ekonom ...

Pensioni, burimi kryesor i të ardhurave për familjet shqiptare në 2019

2020-01-08T10:47:58+02:008 Janar, 2020 10:47|Kategoritë: Lajme, Sociale|

Pas 30 vitesh ekonomi tregu dhe hapje të tregtisë me botën, sektori shtetëror vijon të jetë furnizuesi kryesor me të ardhura i familjeve shqiptare. Një anketë e Bankës së Shqipëris ...

Edhe pas tërmetit, shqiptarët s’kanë frikë; Ulet niveli i sigurimeve nga katastrofat

2020-01-07T10:38:13+02:007 Janar, 2020 10:35|Kategoritë: Kryesore, Lajme, Sociale|

Sjellja të siguruarve ka qenë në kahun e kundërt nga sa pritej pas tërmetit të 21 shtatorit. Ulen me 15 për qind shuma e siguruar dhe 23% dëmet e paguara. Shifrat e dëmeve janë sh ...

Barra e sëmundjeve, shqiptarët rritën shpenzimet ndaj shëndetit, Fieri mban rekord

2020-01-06T12:02:25+02:006 Janar, 2020 12:02|Kategoritë: Lajme, Sociale|

Gjatë vitit 2018 shqiptarët kanë rritur shpenzimet ndaj shëndetit, duke vërtetuar se barra e sëmundjeve po ndikon edhe në strukturën e buxhetit të familjeve. Të dhënat nga INSTAT t ...