About Editor Shqip

This author has not yet filled in any details.
So far Editor Shqip has created 551 blog entries.

1 në 5 punonjës është shumë i angazhuar dhe në rrezik të rraskapitjes psikologjike

2021-03-26T14:02:28+01:0026 Mars, 2021 14:02|Categories: Çështje, Komunitet|

Ndërsa angazhimi sigurisht ka përfitimet e tij, shumica prej nesh do ta ketë vërejtur se, kur jemi shumë të angazhuar për të punuar drejt një qëllimi, ne gjithashtu mund të përjeto ...

Eurostat: Mbi 5 mijë kërkesa për azil nga shqiptarët dhe në vitin e pandemisë, më e preferuara Franca

2021-03-24T14:48:03+01:0024 Mars, 2021 14:43|Categories: Jetë|

Ndonëse 2020-a ishte një vit, kur udhëtimet u bllokuan që nga mesi i muajit mars, shtetasit shqiptarë e kanë gjetur sërish rrugën për të ikur në Europë dhe për të kërkuar azil. Eu ...

Lindshmëria, Shqipëria ndër vendet me rënie drastike në Europë

2021-03-23T14:39:09+01:0023 Mars, 2021 14:38|Categories: Uncategorized|

Lindshmëria u përkeqësua në të gjithë Europën gjatë vitit 2019, teksa Shqipëria hyn në mesin e vendeve me treguesin të dobët të indeksit të fertilitetit në kontinent. Sipas të dhë ...

Besa, Kanuni, kokaina – pallavrat e zakonshme që mbajnë në këmbë titujt për Mafien Shqiptare /respublica.al

2019-01-14T15:43:37+01:0014 Janar, 2019 15:41|Categories: Kuvendim, Opinion|

Gazeta e njohur britanike “The Guardian” i është shtuar sot listës së pafundme të mediave që shkruajnë për të ashtuquajturën Mafia Shqiptare. Përmes një shkrimi ku nuk ka ndonjë t ...

Rrokullima është afër kur qeveris me “forma edukimi” /respublica.al

2018-12-24T12:05:25+01:0024 Dhjetor, 2018 12:05|Categories: Kuvendim, Opinion|

Ministri i ri i Brendshëm duket se udhëhiqet nga realitete të polarizuara. Sipas tij edhe në një debat qesharak si ky për ndalimin e lëndëve piroteknike, mes të cilëve edhe fishekz ...

Go to Top