About Eralda Zito

This author has not yet filled in any details.
So far Eralda Zito has created 44 blog entries.

OBSH nxjerr udhëzuesin, si të ushqeheni në periudhën e karantinës dhe si të bëni blerje

2020-03-29T20:23:57+01:0030 Mars, 2020 10:00|Kategoritë: Komunitet, Si t'i bëjmë gjërat|

Duke e vlerësuar stilin e jetesës si një mjet të fortë të luftës anti covid, Organizata Botërore Shëndetësisë nxori një udhëzues se si njerëzit duhet te ushqehen në ditët e karanti ...

Anti Covid-19, 6 udhëzimet e reja të OBSH-së që vlejnë edhe për Shqipërinë

2020-03-25T23:48:00+01:0026 Mars, 2020 15:45|Kategoritë: Komunitet, Si t'i bëjmë gjërat|

Organizata Botërore e Shëndetësie përditësoi mbrëmë udhëzimet për vendet e prekura nga Koronavirusi, të cilat Shqipëria është e detyruar ti zbatojë. Sipas OBSH-së masat bllokuese p ...

Sa shpenzon në muaj një familje shqiptare; Kompensimi për COVID-19 mbulon vetëm ushqimet, drita e ujë

2020-03-25T23:57:59+01:0026 Mars, 2020 10:00|Kategoritë: Lajme, Sociale|

  Që kur rastet e para e të infektuarve me covid-19 u evidentuan në vend, jeta e qytetarëve është kufizuar për të parandaluar dhe ngadalësuar përhapjen e virusit në popullatë ...

Ja sëmundjet që rëndojnë shqiptarët, duhet të kenë më shumë kujdes nga Covid-19

2020-03-24T11:56:08+01:0024 Mars, 2020 11:56|Kategoritë: Lajme, Sociale|

Ashtu si shumica e vendeve europiane, barra e sëmundjeve në Shqipëri anon më së shumti nga çrregullimet e aparatit të qarkullimit të gjakut dhe tumoret. Sipas të dhënave zyrtare të ...

Gjashtë këshilla për të punuar në mënyrë të suksesshme nga shtëpia në kohën e koronavirusit

2020-03-23T12:42:14+01:0023 Mars, 2020 15:35|Kategoritë: Komunitet, Si t'i bëjmë gjërat|

Shumë biznese po u kërkojnë punonjësve që të punojnë nga shtëpia, si pasojë e përhapjes së virusit COVID-19, por a mund të jenë ata po njësoj produktivë? Ka disa strategji për të p ...

Çfarë zgjodhën shqiptarët për vetëkarantinim, nga vezët tek pijet energjike, 10 produktet më të shitura

2020-03-23T12:02:17+01:0023 Mars, 2020 12:02|Kategoritë: Lajme, Sociale|

Grushta dhe zënka për letrën higjenike të tualetit, rafte të zbrazura totalisht të produkteve të konservuara apo të dizifektantëve. Ishin këto pamjet që raportuan mediat ndërkombët ...

Karantina, si po ndryshojnë blerjet e shqiptarëve, nga peshoret, tek lojërat elektronike

2020-03-20T15:14:29+01:0020 Mars, 2020 15:14|Kategoritë: Komunitet, Si t'i bëjmë gjërat|

Vendosja e detyrueshme e karantinës për popullsinë, ku të gjithë duhet të qëndrojnë brenda banesave dhe të dalin vetëm me arsye që lidhen me furnizimin me ushqime apo farmaci ka bë ...

Indeksi i OKB, Shqiptarët më të palumturit e Europës, mes 20 shteteve me përkeqësimin më të lartë në botë, nga korrupsioni

2020-03-20T13:31:58+01:0020 Mars, 2020 13:31|Kategoritë: Lajme, Sociale|

Shqiptarët janë renditur sërish më të palumturit e Europës, në “Indeksin e Lumturisë 2020”, të publikuar sot nga Organizata e Kombeve të Bashkuara, që i referohet vitit 2019. Shqip ...