About Ledi Llanaj

This author has not yet filled in any details.
So far Ledi Llanaj has created 19 blog entries.

DASH: Korrupsioni në Shqipëri, i përhapur në të gjitha degët e qeverisjes

2018-04-23T12:13:07+02:0023 April, 2018 12:13|Categories: Lajme, Politikë|

Departamenti i Shtetit thotë se problemet më të konsiderueshme të të drejtave të njeriut në vitin 2017 në Shqipëri, ishin “kufizimet në lirinë e shprehjes dhe të shtypit, përfshirë ...

Nikos Kocias: Pas marrëveshjes, do dëgjoni budallallëqe nga të dyja palët!

2018-05-09T13:14:06+02:0020 April, 2018 13:52|Categories: Përreth, Rajoni|

Në një intervistë për mediat vendase, Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kocias u shpreh optimist se negociatat me Shqipërinë do të jenë finalizuar deri në fund të muajit të ardhshëm, ...

Gjyqi i kuksianëve, protestë kundër qeverisë edhe në Shkodër

2018-04-20T14:54:49+02:0020 April, 2018 13:43|Categories: Lajme, Rend dhe ligji|

Familjarë dhe të afërm të kuksianëve që u arrestuan për protestën e Kalimashit në 31 Mars, nisën një protestë tjetër në Shkodër ku do të zhvillohet seanca e rivlerësimit të masës ...

Kongresi Amerikan: Rusia kërcënon Ballkanin, nuk presim që BE t’i zgjidhë problemet

2018-04-20T13:23:35+02:0020 April, 2018 13:22|Categories: Gjeopolitikë, Përreth|

Shtetet e Bashkuara duhet të vazhdojnë angazhimin për të ndihmuar vendet e Ballkanit Perëndimor, u shprehën pjesëmarrësit në një seancë dëgjimore të zhvilluar dje në Nënkomisionin ...

Rreziku rus/ Shqipëria kërkon prezencë ushtarake të SHBA-së

2018-04-19T12:24:14+02:0019 April, 2018 11:32|Categories: Lajme, Politikë|

Shqipëria dëshiron të shohë një prani ushtarake të SH.B.A.-së, të vendosur në vendin ballkanik, për të kundërshtuar ndikimin nga vende të tilla si Rusia, tha të martën ministrja e ...

Kreu i myslimanëve shqiptarë: Ne nuk ia zgjidhim dot hallet Turqisë

2018-04-17T12:03:12+02:0017 April, 2018 11:59|Categories: Çështje, Komunitet|

Në Shtetet e Bashkuara ndodhet Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Skënder Bruçaj, i cili ka ligjëruar këto ditë në dy universitete të Çikagos lidhur me harmoninë fetar ...

Mos prisni që Ballkani Perëndimor të shpërthejë sërish, por veproni

2018-04-13T19:52:18+02:0013 April, 2018 19:52|Categories: Kuvendim, Opinion|

Kanë kaluar mbi dy dekada që kur së bashku me Richard Holbrooke dhe ekipin tonë negociuam për t’i dhënë fund luftës në Bosnjë. NATO më pas ndërhyri e veproi për të ndaluar spastrim ...

Go to Top