DASH: Korrupsioni në Shqipëri, i përhapur në të gjitha degët e qeverisjes

2018-04-23T12:13:07+02:0023 Prill, 2018 12:13|Kategoritë: Lajme, Politikë|

Departamenti i Shtetit thotë se problemet më të konsiderueshme të të drejtave të njeriut në vitin 2017 në Shqipëri, ishin “kufizimet në lirinë e shprehjes dhe të shtypit, përfshirë ...

Rreziku rus/ Shqipëria kërkon prezencë ushtarake të SHBA-së

2018-04-19T12:24:14+02:0019 Prill, 2018 11:32|Kategoritë: Lajme, Politikë|

Shqipëria dëshiron të shohë një prani ushtarake të SH.B.A.-së, të vendosur në vendin ballkanik, për të kundërshtuar ndikimin nga vende të tilla si Rusia, tha të martën ministrja e ...

Pagesa në Rrugën e Kombit, qeveria shkon në Kukës dhe Has për konsultime

2018-04-16T11:46:17+02:0013 Prill, 2018 14:43|Kategoritë: Lajme, Politikë|

Rruga Milot-Morinë ka nevojë për mirëmbajtje por mbi të gjitha për të përfunruar disa vepra të munguara në të duhen edhe 260 milionë euro. Ky është argumenti që ka dhënë zv.minist ...

Rikthehet Lufta e Ftohtë/ SHBA dëbon 60 diplomatë rusë

2018-03-27T08:24:09+02:0027 Mars, 2018 8:24|Kategoritë: Lajme, Politikë|

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aleatët e saj europianë po dëbojnë dhjetra diplomat rusë në një përgjigje të koordinuar ndaj helmimit të një ish-spiuni rus në Britaninë e Madhe ...

Kosovë/ Demakracioni do të kalojë në mars, opozita nuk dorëzohet

2018-03-23T14:48:54+02:0023 Mars, 2018 14:48|Kategoritë: Lajme, Politikë|

Qeveria ka vendosur që Marrëveshjen për Demarkacionin me Malin e Zi ta riprocedojë në Kuvend muajin tjetër, pasi të ketë përfunduar punën Komisioni për Matjen e Territorit, kurse p ...

Votimi i Demarkacionit/ Tym e flakë në kuvendin e Kosovës

2018-03-21T14:54:48+02:0021 Mars, 2018 14:54|Kategoritë: Lajme, Politikë|

Kur pritet të votohet marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi, salla e Kuvendit të Kosovës u mbulua sërish nga gazi lotsjellës. Kanë qenë deputetët e Vetëvendosjes që për dy rast ...

Putin kryeson sërish listën e njeriut më të fuqishëm në botë

2018-03-02T15:04:18+02:0014 Prill, 2016 12:13|Kategoritë: Lajme, Politikë|

Revista Forbes për të tretin vit radhazi klasifikon Vladimir Putin, presidentin rus si burrin më të fuqishëm të Tokës duke lënë pas Angela Merkel, Barack Obama dhe Papa Françekun. ...