Tatimet publikojnë listën e 63 mijë individëve përfitues (të rinj) për pagën 40 mijë lekë, si të aplikoni

2020-05-29T11:23:45+02:0029 Maj, 2020 11:17|Kategoritë: Lajme, Rend dhe ligji|

Kush është larguar nga puna nga 1 marsi deri në 17 maj, do t’i jepet mundësia për të aplikuar për përfitim të pagës 40 mijë lekë, si pjesë e paketës të dytë financiare. Aktualisht ...

Shqiptarët të fiksuar pas lojërave të fatit, AKEP bllokoi në 2019, 8 mijë faqe online

2020-05-22T12:25:05+02:0022 Maj, 2020 12:25|Kategoritë: Lajme, Rend dhe ligji|

Mbyllja e lojërave të fatit në fund të vitit 2018 bëri që shumica e atyre që luanin në kazino apo pika bastesh të ktheheshin tek bixhozi online. Janë me mijëra faqe që ofrojnë bast ...

Sot pritet miratimi i ligjit për kriptovalutat, paralajmërohet rreziku i pastrimit të parave

2020-05-21T12:35:16+02:0021 Maj, 2020 12:35|Kategoritë: Rend dhe ligji|

Kuvendi i Shqipërisë pritet të miratojë në seancën plenare të së enjtes “Për tregjet financiare të bazuara në teknologjinë e regjistrave të shpërndarë”, i cili legjitimon kriptomon ...

Qytetet ku po refuzohet më shumë ndihma financiare për bizneset e vogla nga paketa e parë, shpresa tek e dyta

2020-04-14T08:37:32+02:0014 Prill, 2020 8:37|Kategoritë: Lajme, Rend dhe ligji|

Diana ka një biznes ambulant në qytetin e Durrësit. Ajo e ka mbyllur aktivitetin që kur filluan kufizimet për të parandaluar përhapjen e infeksionit të Covid-19. Ndonëse tentoi dis ...

Harta/ Vendet më të rrezikshme për të udhëtuar në 2020, zbuloni ku renditet Shqipëria

2020-01-09T11:00:36+01:009 Janar, 2020 11:00|Kategoritë: Lajme, Rend dhe ligji|

Specialistët ndërkombëtarë të mjekësisë dhe sigurisë SOS Ndërkombëtar kanë bërë publike hartën e tyre të vendeve më të rrezikshme në planet për vitin 2020. Hulumtimi i ndan destina ...

Pas vjedhjes, ja si i transportojnë paratë bankat nga Rinasi, masa të rrepta sigurie

2019-11-26T13:42:31+01:0012 Nëntor, 2019 12:24|Kategoritë: Lajme, Rend dhe ligji|

Bagazhet e pasagjerëve në fluturimin e të hënës në mesditë të Austrian Airlines janë shoqëruar nga thasët me valutë të huaj të bankave shqiptare që transportohen drejt Vjenës në “ ...

Ndërtimi, 24 projekte në dy muaj, Tirana me pallate, bregdeti me hotele e komplekse

2019-11-05T14:52:31+01:004 Nëntor, 2019 11:02|Kategoritë: Kryesore, Lajme, Rend dhe ligji|

Të paktën 24 projekte kanë kaluar në duart e Agjencisë Kombëtare të Mjedisit për të dhënë vendim lidhur me kërkesat që kanë paraqitur subjekte të ndryshëm për zbatimin e projekteve ...

Raporti mjekësor që dorëzohet tek punëdhënësi, tani do jepet nga mjeku i familjes

2019-09-09T09:42:54+02:009 Shtator, 2019 9:41|Kategoritë: Lajme, Rend dhe ligji|

Një vendim i fundit i qeverisë i kalon atributin e lëshimit të raportit mjekësor që paraqitet nga punonjësit pranë punëdhënësit mjekut të familjes. Konkretisht ndryshimi në vendim ...

Ligji për shtetësinë, dhjetëfishohet tarifa për t’u bërë shqiptar, në 300 euro

2019-09-06T09:28:16+02:006 Shtator, 2019 9:28|Kategoritë: Lajme, Rend dhe ligji|

Një tjetër ligj po pëson ndryshime, “Ligji për Shtetësinë”, i cili pritet që të shtojë kostot për individët që duan që të marrin shtetësinë shqiptare. Sipas relacionit, tarifa aktu ...