Triumfon Reali në Mynih, Bajerni tregohet naiv dhe i pakujdesshëm

2018-04-26T15:45:26+02:0026 Prill, 2018 12:23|Categories: Futboll, Sport|

Prej vitit 2014, Bajerni e ka vizituar 3 herë Mynihun dhe ka fituar tre herë, me gjithë ndeshjen e djeshme. Një triumf 2-1 që flet shumë, edhe pse nuk mbyll gjithçka, sepse Bajern ...

Nga finalja e 1984 deri në përballjen e sotme, ja sekretet e Liverpool-Roma

2018-04-24T12:01:37+02:0024 Prill, 2018 12:01|Categories: Futboll, Sport|

Po afron momenti i madh, me Liverpool dhe Roma që shpresojnë të gdhendin emrin e tyre në trofeun e Champions League në fund të muajit majit. Me vetëm tre ndeshje për tu luajtur, çd ...

Penalltia në limite nderon Realin, Ronaldo vulos kualifikimin. Juventusi bie mes protestave

2018-04-12T13:39:17+02:0012 Prill, 2018 13:38|Categories: Futboll, Sport|

Dramatike ndeshja në Madrid. Reali i Zidan shpëton fytyrën vetëm falë një penalltie në sekondat e fundit, të shkaktuar nga Benatia ndaj Ronaldos. Juventusi i mbylli 90 minutat me ...

Liverpuli në gjysmëfinale, e mund Sitin edhe brenda në shtëpi. Dorëzohet Guardiola

2018-04-11T08:12:31+02:0011 Prill, 2018 8:08|Categories: Futboll, Sport|

Liverpuli fitoi edhe ndeshjen e dytë ndaj Mançester Sitit, në fazën çerek finale të Champions League. Ishte ekipi i Guardiolës, që shënoi që në minutën e 3-të të lojës, dhe shpres ...

Mrekullia mban emrin “Romë”, Barcelona kapitullon në Olimpico. Ujkonjat në gjysmëfinale

2018-04-11T07:42:45+02:0011 Prill, 2018 7:42|Categories: Futboll, Sport|

Roma ia doli të arrijë mrekullinë në Olimpico. Verdhekuqtë morën atë që i duhej, 3 gola ndaj Barcelonës dhe kalojnë zyrtarisht në turin tjetër, duke eliminuar Barcelonën. Që në fil ...

Barazoi në derbi, por Interi sheh vetëm “malore” në luftën për “Champions”

2018-04-05T14:18:46+02:005 Prill, 2018 14:17|Categories: Futboll, Sport|

Interi ka marrë një barazim në sfidën derbi të luajtur ditën e djeshme ndaj Milanit. Zikaltrit mund të merrnin edhe më shumë për shkak të rasteve të krijuara, por gjithsesi ky ësh ...

Go to Top