Flet Erjona: Pse u ndava nga Blerim Xhemaili? Futbollistët nuk i kënaqin gratë e tyre

2018-03-23T08:25:26+02:0022 Mars, 2018 8:19|Kategoritë: Sport, Të tjera|

E ftuar e mbrëmjes së të mërkurës në “Top Show Magazine” ka qenë ish-bashkëshortja e futbollistit Blerim Xhemaili. Për herë të parë ajo ka rrëfyer përse është ndarë prej tij. Ajo ë ...

Buxheti i Formula 1 për 2018: Mercedes “parakalon” Ferrarin

2018-03-21T16:37:15+02:0021 Mars, 2018 16:37|Kategoritë: Sport, Sporte Individuale|

Kampionët aktual të kampionatit botëror të automobilizmit kryesojnë listën për  të ardhurat më të mëdha për sa i përket skuderive të Formula 1 në sezonin 2018. Në kohën kur diskuto ...

400 kilometra udhëtim për në ndeshjen e parë të botërorit, topi kalon nga hapësira

2018-03-21T13:35:32+02:0021 Mars, 2018 13:35|Kategoritë: Futboll, Sport|

Topi me të cilin do të nisë Botërori i Rusisë, në takimin hapës Rusi-Arabi Saudite, do të bëjë më parë një udhëtim në hapësirë. Topi që do të përdoret për herë të parë në ndeshjen ...

Champions League dhe Europa League, hidhet shorteu i fazës çerekfinale

2018-03-16T13:58:06+02:0016 Mars, 2018 13:58|Kategoritë: Futboll, Sport|

Sot në mesditë, në Nion të Zvicrës, u hodh shorti i çerekfinaleve të Ligës së Kampioneve. Shorti na dha mundësinë të shohim 4 çifte mjaft interesante. Kampionët në fuqi të Europës ...

Mexico City E-Prix / Mahindra Racing humbi një betejë, por lufta mbetet e hapur gjatë gjithë sezonit dhe shpirti i ekipit mbetet i pathyeshëm

2018-03-07T12:43:59+02:006 Mars, 2018 12:29|Kategoritë: Sport, Të tjera|

3 Mars 2018, Mexico City – Mahindra Racing rikthehet në Mexico City pas një viti, për të tretën herë në garën e Mexico City E-Prix. Megjithëse pista nuk i sjell kujtime të bukura s ...

Formula E / Daniel Abt dhe Audi arrijnë fitoren e parë në garën e Meksikës

2018-03-06T09:53:41+02:005 Mars, 2018 12:33|Kategoritë: Sport, Sporte Individuale|

Daniel Abt lë pas zhgënjimin në garën e Hong Kong-ut dhe arrin fitoren e parë në Formula E. Ai është piloti i parë gjerman që fiton një garë duke regjistruar fitoren e parë për Au ...

Shorteu i Uefa Europa League, përcaktohen çiftet e raundit1/8

2018-03-08T12:43:39+02:0023 Shkurt, 2018 15:50|Kategoritë: Futboll, Sport|

Sot në mesditë, në Nion të Zvicrës, u hodh shorti i raundit të 16 më të mirëve të UEFA Europa League, sezoni 2017-2018. Pasi mbrëmë u mbyll raundi i 1/16, mësuam 16 skuadrat që do ...

Kupat e Europës, skuadrat shqiptare njohin kundërshtarët

2018-02-26T13:00:52+02:0019 Qershor, 2017 16:54|Kategoritë: Futboll, Sport|

Sot u hodh shorteu i raundit të parë dhe të dytë eliminator të Ligës së Kampioneve, sezoni 2017-2018. Kampionia e Shqipërisë, Kukësi, njohu sot në mesditë kundërshtarin e raundit t ...