Formula E rikthehet në Manhattan për të hapur siparin e garave të New York Auto Show

2018-04-05T11:39:31+02:005 April, 2018 11:39|Categories: Sport, Sporte Individuale, Të tjera|

Piloti i Panasonic Jaguar Racing, Nelson Piquet Jr. udhëhoqi paradën e automjeteve elektrike në Formula E për të nisur New York International Auto Show New York City, SHBA – Formul ...

Buxheti i Formula 1 për 2018: Mercedes “parakalon” Ferrarin

2018-03-21T16:37:15+01:0021 March, 2018 16:37|Categories: Sport, Sporte Individuale|

Kampionët aktual të kampionatit botëror të automobilizmit kryesojnë listën për  të ardhurat më të mëdha për sa i përket skuderive të Formula 1 në sezonin 2018. Në kohën kur diskuto ...

Formula E / Daniel Abt dhe Audi arrijnë fitoren e parë në garën e Meksikës

2018-03-06T09:53:41+01:005 March, 2018 12:33|Categories: Sport, Sporte Individuale|

Daniel Abt lë pas zhgënjimin në garën e Hong Kong-ut dhe arrin fitoren e parë në Formula E. Ai është piloti i parë gjerman që fiton një garë duke regjistruar fitoren e parë për Au ...

Stadiumi më i kushtueshëm i Brazilit gjason të mos ‘mirëpresë’ lojërat Olimpike

2018-02-27T09:57:43+01:0013 April, 2016 15:58|Categories: Sport, Sporte Individuale|

Në mes të thellimit të krizës ekonomike të Brazilit, kryeqyteti i saj ‘i mbetur trokë’ ka të ngjarë të mos ketë kesh për të përmbushur premtimin për të pritur Lojrat Olimpike të f ...

Elis Guri: “Si më larguan nga Shqipëria”

2018-03-02T13:57:00+01:0031 January, 2012 15:40|Categories: Intervista, Kuvendim, Sporte Individuale|

Sportisti shkodran që vari medaljen e artë dhe fitoi titullin Kampion i Botës në mundje klasike tregon dëshirën e madhe për të mbajtur mbi shpatullat e kampionit flamurin shqiptar ...

Elis Guri, Kampioni që “ia falëm” Bullgarisë

2018-03-02T14:03:53+01:0010 June, 2011 19:26|Categories: Intervista, Kuvendim, Sporte Individuale|

Lojtari olimpik në kërkim të medaljes botërore Nga Elert Yzeiri Nëse në Shqipëri, Komiteti Olimpik nuk i dha asnjë mundësi për tre vjet, madje i krijoi probleme dhe vështirësi, du ...

Rafael Nadal: “Fusha e tenisit më frikëson”

2018-03-02T14:44:56+01:0010 May, 2011 13:17|Categories: Intervista, Kuvendim, Sporte Individuale|

Ai është kampioni aktual i tenisit. Rafael Nadal, fitues i shumë titujve dhe trofeve renditet i pari në botë. I lindur me aftësi dhe vullnet të jashtëzakonshëm ka arritur të sfido ...

Go to Top