Futboll2018-03-01T14:41:43+01:00

Shorteu i Uefa Europa League, përcaktohen çiftet e raundit1/8

23 Shkurt, 2018 15:50|Kategoritë: Futboll, Sport|

Sot në mesditë, në Nion të Zvicrës, u hodh shorti i raundit të 16 më të mirëve të UEFA Europa League, sezoni 2017-2018. Pasi mbrëmë u mbyll raundi i 1/16, mësuam 16 skuadrat që do ...

Kupat e Europës, skuadrat shqiptare njohin kundërshtarët

19 Qershor, 2017 16:54|Kategoritë: Futboll, Sport|

Sot u hodh shorteu i raundit të parë dhe të dytë eliminator të Ligës së Kampioneve, sezoni 2017-2018. Kampionia e Shqipërisë, Kukësi, njohu sot në mesditë kundërshtarin e raundit t ...

Risia në Premier League, sponsorët te mënga e fanellës rrisin me 20% të ardhurat e klubeve

1 Mars, 2017 16:34|Kategoritë: Futboll, Sport|

Duke filluar nga sezoni i ardhshëm, Premier League do të ketë një risi të rëndësishme. Bëhet fjalë për sponsorin te mëngët e fanellës, që do t’u japë mundësinë klubeve që të rrisi ...

Renditja e lojtarëve simbol që mbajnë veshur të njëjtën fanellë prej vitesh

1 Mars, 2017 16:29|Kategoritë: Futboll, Sport|

Lojtarët simbol ekzistojnë ende në kampionatet europiane. Një studim i institutit zviceran CIES zbulon se cilët janë lojtarët që luajnë prej shumë kohësh me të njëjtën skuadër. Sp ...