Kuvendim2018-05-25T11:39:08+02:00

Opinion/ Edison Ypi: Ti nuk lexon…

Ti ha, pi, vishesh, mbathesh, zbavitesh. Por nuk je i qetë. Nuk ndjehesh i lumtur. Ke ankesa. Nuk të rreh mirë zemra. Nuk të mbushet mushkëria. Nuk e shijon dhe nuk e tret si duhet ushqimin. Mirë të bëhet. Do vuash derisa të vdesësh. Sepse ti nuk lexon. Vendi yt ka vuajtur diktaturën më kriminale ...

Opinion/ Artan Fuga: Integrimi në BE nuk është thjesht akt politik

Shoqëria piramidale, po ashtu sikurse edhe shoqëria periferike, nuk ka as dinamizmin dhe as kapacitetet që nevojiten për t’a integruar fuqishëm dhe me shpejtësi Shqipërinë në Bashkimin Europian. Dhe këtu nuk është fjala thjesht që Shqipëria të pranohet si partnere në hapjen e negociatave të integrimit europian, por në atë që vendi të ketë një ...

Njerëzit nuk lënë punën, por ambientin toksik!

Kurdoherë që një shef vepron si një diktator – mbyllja, sikleti, ose ‘pushkatimi’ i kujtdo që guxon të sfidojë status quo-në, nënkupton se ju keni një problem toksik në vendin e punës. Dhe kjo nuk është vetëm për shkak të sjelljes së keqe të shefit, por sepse kjo sjellje krijon një mjedis në të cilin ...

Opinion

Shiko më shumë artikuj

Koment

Intervista

806, 2013

Blerina Bombaj: “Hahej më mirë kur hahej më keq”

8 Qershor, 2013 14:20|Intervista, Kuvendim|

Dietologe me eksperiencë por edhe personazh i këndshëm që e shohim çdo javë te “E diela shqiptare”. Këshilla të rëndësishme, mbi dietat, produktet ushqimore e shumë fakte që na vl ...

Shiko më shumë artikuj

Më të fundit