Marseja kualifikohet në sekondat e fundit të shtesës përballë Salzburgut për finalen e Lyon

2018-05-04T12:02:29+00:004 Maj, 2018 11:55|Kategoritë: Futboll, Sport|

Marseja arriti një kualifikim dramatik në finalen e Europa League, pasi vetëm në minutat e fundit të pjesëve shtesë ndaj Salzburgut, shënoi golin e kualifikimit. Koha e rregullt përfundoi ashtu si ndeshja e parë, teksa vendasit e Salzburgut po fitonin 2-0, me një gol të Haidara, dhe një autogol të Sarr.

Gjithçka shkoi drejt pjesëve shtesë, dhe Marseja po kërkonte më shumë kualifikimin. Gjithsesi, takimi po shkonte të vendosej nga ruleta e penalltive, por në sekondat e fundit mendoi Rolando, për të çuar Marsejën në finale, përballë Atletikos së Madridit.