Njerëz2018-05-25T11:40:04+02:00

Elsa Lila: “Unë dhe Evita”

Për herë të parë këngëtarja e famshme flet për jetën e saj private. Ajo na surprizon sërish. Kësaj here jo me zërin e saj, jo me performancë artistike por se së shpejti do të bëhet nënë. Pret një vajzë që do ta ketë emrin Evita. Edhe pse ka vendosur të mos martohet ajo shijon këtë ...

Bleona Qereti: :Asgjë nuk është e pamundur kur mendon ndryshe”

Ekzibicioniste por e thjeshtë, modeste por aspak në synimet e saj, me temperament vullkanik por dhe e çiltër këngëtarja e famshme shqiptare rrëfen në këtë intervistë realizuar pas përfundimit të turit të saj, emocionet e përjetimit të këtij momenti kulmor në karierën muzikore. Por dhe për lidhjen me Ganiun e planet për një fëmijë. (më ...

Dy biografi të panjohura të Nolit dhe Konicës

Biografitë e panjohura të dy personaliteteve më në zë të letrave shqipe, Fan Noli dhe Faik Konica, të referuara në vitin 1969 në Nju Jork, me rastin e kremtimit të 60 vjetorit të gazetës “Dielli”. Jeta dhe krijimtaria e dy kolosëve në këndvështrimin e Hasan Dostit, një prej politikanëve dhe studiuesve të historisë më në ...

Profil

Shiko më shumë artikuj

Zëra

Blog

Posta

Më të fundit