Homepage2019-11-05T14:59:37+01:00

Rikthehen turistët polakë, në Rinas ulen deri në 9 chartera në ditë

Avioni i parë për datën 14 qershor nga Katovica u ul në Rinas pak pasi kishte kaluar mesnata në 00:32. Edhe tjetri po nga Katovica mbërriti në 7:36 të mëngjesit. Ashtu në heshtje prej disa ditësh kanë nisur charterat turistikë të polakëve ku vetëm një ditë më parë numëroheshin nëntë të nga qytete të ndryshme si Varshava, Gdansk, Poznan. Edhe sot të programuar janë të paktën tre chartera nga nga Polonia për t’u ulur në ...

Komunitet

Load More Posts

Para

302, 2021

COVID-19, sa kanë fituar 10 miliarderët më të pasur në botë?

3 February, 2021 15:49|Investime, Para|

Virusi i pabarazisë – e cilëson COVID-19, Oxfam, organizata e angazhuar në luftën kundër pabarazisë, me rastin e hapjes së punimeve të World Economic Forum në Davos (25 – 29 janar) ...

Load More Posts

Jetë

206, 2021

RAPORTI/ Përmirësohet cilësia e ujërave të deteve,cilat janë zonat më problematike?

2 June, 2021 14:13|Jetë|

Shqipëria është kthyer vitet e fundit në një magnet për turistët e huaj. Pas kufizimeve të pandemisë në 2020-n, ky vit pritet sërish të tërheqë më shumë turistë, kryesisht nga raj ...

Load More Posts

Sport

702, 2020

Ndryshon ligji për sponsorizimet, përcaktohen kufijtë dhe kriteret për sportin

7 February, 2020 12:10|Sport|

Teksa ka kaluar vetëm një muaj nga ndryshimet në ligjin për sponsorizimet, Ministria e Arsimit dhe Sporteve ka iniciuar këto ditë ndryshime të reja që lidhen me lehtësirat e proce ...

Load More Posts

Më të fundit

Go to Top