Homepage2019-11-05T14:59:37+02:00

28-29 Nëntori, shqiptarët ikin në vendet ekzotike, vijnë të festojnë shtetasit nga Kosova

Festat Kombëtare të 28 dhe 29 Nëntorit, si çdo vit, do t’i gjejnë jashtë kufijve shqiptarët. Këtë herë edhe më shumë, pasi këto dy ditë, e enjte dhe e premte, bashkë më fundjavën, përkthehen në 4 ditë pushimi, të paktën për punonjësit e institucioneve dhe për një pjese të kompanive private. Kjo rastësi e këndshme, ka bërë që në Agjencitë turistike të kenë një fluks kërkesash për udhëtime, jo vetëm brenda Europës apo vendeve të ...

Komunitet

710, 2019

Tetori i sensibilizimit për kancerin e gjirit dhe rastet në rritje në Shqipëri…

7 Tetor, 2019 11:57|Jeta Jonë, Komunitet|

Kanceri i gjirit është një nga llojet më të zakonshme të kancerit tek gratë. Rreth 1 në 8 gra të lindura sot në Shtetet e Bashkuara u shfaqet kanceri i gjirit në një moment në jetë ...

Shiko më shumë artikuj

Para

2510, 2019

70 % e bizneseve shqiptare thonë se nuk iu duhet kredia në banka, marrin hua alternative

25 Tetor, 2019 10:19|Para, Tregje|

Ngadalësimi i kredisë për ekonominë është shtyrë më së shumti vitet e fundit nga kërkesa e vakët e biznesit, se sa nga kushtet më të shtrënguara të bankave për të dhënë hua. Banka ...

Shiko më shumë artikuj

Jetë

3110, 2019

Nuk ka manual për prindërimin, por zbuloni çfarë prindi jeni ju!

31 Tetor, 2019 11:55|Jetë|

Nuk ka manual për prindërimin - diçka që ndoshta e keni kuptuar kur sollët vogëlushin/en tuaj në shtëpi. Nuk ka asnjë mënyrë të vetme "të drejtë" për prindin. Gjithçka varet nga më ...

Shiko më shumë artikuj

Sport

1005, 2018

Juventus fiton Kupën e Italisë, Milani ia jep me duart e veta

10 Maj, 2018 15:36|Futboll, Sport|

Asnjë tifoz juventin nuk do ta kishte menduar që faktori kryesor në fitimin e Kupës së Italisë do të ishte pikërisht Milani. Dy gafa të Donnarumma-s dhe një autogol i Kalinic-it i ...

Shiko më shumë artikuj

Më të fundit