Homepage2019-11-05T14:59:37+02:00

Koronavirusi tremb bursat globale; Italia në rrezik izolimi, nuk këshillohen udhëtimet

Çfarë po ndodh me koronavirusin në Itali dhe në botë, në një përmbledhje të il Sole24ore: Frika nga infektimi bën që bursa e aksioneve të bjerë në Korenë e Jugut dhe të gjitha vendet kryesore evropiane. Rastet e para janë raportuar në Kuvajt dhe Bahrein: janë qytetarë që kthehen nga Irani. Wuhan njofton dhe tërhoqi menjëherë një lehtësim nga masat e sigurisë. Në Kinë ka 3 mijë të infektuar në mesin e punëtorëve shëndetësorë. Italia ...

Komunitet

602, 2020

STUDIMI/ Stresi në familje godet sistemin imunitar të fëmijëve

6 Shkurt, 2020 12:13|Komunitet|

Stresi i lartë familjar mund të ndikojë në sistemin imunitar të fëmijëve. Kjo është zbuluar nga një studim i kryer nga Universiteti Jönköping, Suedi, dhe publikuar në Journal of Im ...

Shiko më shumë artikuj

Para

711, 2019

Cilat janë gabimet tipike që bëjnë femrat në menaxhimin e financave?

7 Nëntor, 2019 13:55|Para|

Paratë sigurisht që nuk kanë gjini, por ato menaxhohen në mënyra të ndryshme nga femrat dhe meshkujt. Kjo ka të bëjë me gabimet tipike të secilës gjini. Meshkujt gabojnë duke mbivl ...

Shiko më shumë artikuj

Jetë

Shiko më shumë artikuj

Sport

1005, 2018

Juventus fiton Kupën e Italisë, Milani ia jep me duart e veta

10 Maj, 2018 15:36|Futboll, Sport|

Asnjë tifoz juventin nuk do ta kishte menduar që faktori kryesor në fitimin e Kupës së Italisë do të ishte pikërisht Milani. Dy gafa të Donnarumma-s dhe një autogol i Kalinic-it i ...

Shiko më shumë artikuj

Më të fundit