Sport2018-05-25T11:42:49+02:00

Ndryshon ligji për sponsorizimet, përcaktohen kufijtë dhe kriteret për sportin

Teksa ka kaluar vetëm një muaj nga ndryshimet në ligjin për sponsorizimet, Ministria e Arsimit dhe Sporteve ka iniciuar këto ditë ndryshime të reja që lidhen me lehtësirat e procedurave të sponsorizimit për sportin. Me anë të këtij projektligji synohet që sponsorizuesit për sponsorizimet në aktivitetet e sportit të kenë lehtësirat e mëposhtme: 1-Për sponsorizime ...

Kupat e Europës, 80 klube qarkullojnë 11,7 mld euro

Ka nisur Champions League dhe Europa League. Edhe për sezonin 2019 / 2020, çmimet e larta që përfitojnë klubet nuk u lënë hapësirë dyshimeve. Pjesëmarrja në këto kompeticione është e rëndësishme për klubet, theksohet në një raport të UEFA – dhe siç shkruan “La Gazzetta dello Sport” – lidhet me 80 skuadrat që marrin pjesë ...

Salah finalizon më mirë se CR7, por në Champions…

Finalja e Champions-it do të vendosë shumë edhe në lidhje me fituesin e ardhshëm të “Topit të Artë” kur Kristiano Ronaldo dhe Mohamed Salah të vihen përballë njëri-tjetrit të shtunën në Kiev. Por nëse ylli i Realit e ka treguar se kush është për gati një dekadë, ai i Liverpulit ka shpërthyer në Mersejsajd në ...

Kombëtare

Shiko më shumë artikuj

Futboll

1005, 2018

Ramos nga ferri në parajsë, Sevilla ‘shuplakë’ Real Madridit

10 Maj, 2018 15:26|Futboll, Sport|

Sevilla zhvilloi një ndeshje të madhe në “Ramón Sánchez Pizjuán” duke mposhtur me rezultatin e pastër 3-2 Real Madridin, që shënoi golin e nderit vetëm në minutat e fundit. Zidane ...

Shiko më shumë artikuj

Lojra me dorë

Sporte individuale

503, 2018

Formula E / Daniel Abt dhe Audi arrijnë fitoren e parë në garën e Meksikës

5 Mars, 2018 12:33|Sport, Sporte Individuale|

Daniel Abt lë pas zhgënjimin në garën e Hong Kong-ut dhe arrin fitoren e parë në Formula E. Ai është piloti i parë gjerman që fiton një garë duke regjistruar fitoren e parë për Au ...

Shiko më shumë artikuj

Të tjera

2203, 2018

Flet Erjona: Pse u ndava nga Blerim Xhemaili? Futbollistët nuk i kënaqin gratë e tyre

22 Mars, 2018 8:19|Sport, Të tjera|

E ftuar e mbrëmjes së të mërkurës në “Top Show Magazine” ka qenë ish-bashkëshortja e futbollistit Blerim Xhemaili. Për herë të parë ajo ka rrëfyer përse është ndarë prej tij. Ajo ë ...

Më të fundit