Kombetarja 21 vjecare ka humbur ndeshjen e radhes  0-2 ndaj Spanjes ne “Ruzhdi Bizhuta” te Elbasanit. Pas fitores ne Budapest, djemte kuqezinj te drejtuar nga Skender Gega zhvilluan nje tjeter ndeshje  pergjithesisht pozitive. Fatin e takimit, e kane percaktuar gabimet e lojtareve tane,ne minuten e 66 Muniain ka shfrytezuar nje gabim te rende ne rreshtimin e skuadres tone dhe ka shenuar golin e avantazhit. Me gjithe perpjeket e skuadres tone rezultati jo vetem nuk ndryshoi por u thellua. Ne minuten e 88 Deulofeu ndeshkon Shqiperine me golin e dyte.

Skeda e ndeshjes:

Shqiperi – Spanje                   0-2

Stadiumi “Ruzhdi Bizhuta”  Elbasan

Shqiperia: Teqja,Prenci,Gjoka,Shala,Kace,Shkurtaj,Gino(‘59Muriqi),Kruja(‘46Bardulla),Kotobelli,Batha(‘79Rrahmani),Husaj

Spanja:
Pacheco,Carvajal,Bernat,Sergi Gomez,Amat,Campana(‘79Sergi Darder),Muniain(‘86Samperio),Sergi Roberto(’69 Saul Niguez), Morata,Oliver Torres,Deulofeu

Shenues: ’66 Muniain, ‘88Deulofeu

Kartone te verdhe: Gjokaj,Kotobelli,Batha,Amat,Sergi Roberto

burimi: fshf.org