Homepage2019-11-05T14:59:37+01:00

Nesër nis komunikimi pa roaming në Ballkanin Perëndimor

Nga dita e enjte (1 korrik) do të nisë epoka e komunikimit pa roaming në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Përdoruesit e telefonisë celulare në Shqipëri, Kosovë, Mal të Zi, Maqedoni të Veriut, Serbi dhe Bosnje-Hercegovinë do të mund të komunikojnë gjatë udhëtimeve në vendet e tjera, të përfshirë në marrëveshje, pa kosto shtesë dhe me të njëjtat tarifa të planit kombëtar përkatës. Ky proces nisi në mesin e vitit 2019, me uljen e përshkallëzuar të ...

Komunitet

1706, 2021

Rihapja e rrugëve, biletat e avionëve nga Rinasi janë shtrenjtuar; Ja çmimet sipas destinacioneve

17 June, 2021 10:41|Komunitet, Lajme|

Pak përpara mbylljes së kufijve ajrorë nga pandemia në mars të vitit të kaluar, çmimet e biletave nga Rinasi kishin shënuan një rënie të ndjeshme për shkak të rritjes së konkurrenc ...

Load More Posts

Para

1902, 2021

Aftësitë e kërkuara nga punonjësit ndërkohë që punojnë nga shtëpia

19 February, 2021 15:15|Kompani, Para|

Me më shumë njerëz që sot punojnë nga shtëpia, shumë punëdhënës kanë intensifikuar ofertat e tyre e-learning për të ndihmuar punonjësit të mësojë, të rriten dhe t’u përshtaten mëny ...

Load More Posts

Jetë

2806, 2021

Rriten sërish çmimet e naftës me 5 lekë për litër, për herë të tretë pas pandemisë

28 June, 2021 11:47|Jetë, Lajme|

Çmimet e karburanteve në vend kanë shënuar sërish rritje gjatë ditëve të fundit, për të tretën herë radhazi në një periudhë disamujore, pas lehtësimit të situatës me pandeminë. Në ...

Load More Posts

Sport

212, 2020

Tifozët kërkojnë kartëmonedhën me Maradonën. Qeveria thotë “jo”

2 December, 2020 15:30|Futboll, Sport|

Një kartëmonedhë në nder të Diego Armando Maradona. Kjo është kërkesa e tifozëve argjentinas drejtuar qeverisë, për të kujtuar “El Pibe de Oro”, i cili vdiq më 25 nëntor 2020. Në m ...

Load More Posts

Më të fundit

Go to Top