Tifozët kërkojnë kartëmonedhën me Maradonën. Qeveria thotë “jo”

2020-12-02T11:13:30+01:002 December, 2020 15:30|Categories: Futboll, Sport|

Një kartëmonedhë në nder të Diego Armando Maradona. Kjo është kërkesa e tifozëve argjentinas drejtuar qeverisë, për të kujtuar “El Pibe de Oro”, i cili vdiq më 25 nëntor 2020. Në m ...

Ndryshon ligji për sponsorizimet, përcaktohen kufijtë dhe kriteret për sportin

2020-02-07T12:11:53+01:007 February, 2020 12:10|Categories: Sport|

Teksa ka kaluar vetëm një muaj nga ndryshimet në ligjin për sponsorizimet, Ministria e Arsimit dhe Sporteve ka iniciuar këto ditë ndryshime të reja që lidhen me lehtësirat e proce ...

Juventus fiton Kupën e Italisë, Milani ia jep me duart e veta

2018-05-10T15:36:50+02:0010 May, 2018 15:36|Categories: Futboll, Sport|

Asnjë tifoz juventin nuk do ta kishte menduar që faktori kryesor në fitimin e Kupës së Italisë do të ishte pikërisht Milani. Dy gafa të Donnarumma-s dhe një autogol i Kalinic-it i ...

Ramos nga ferri në parajsë, Sevilla ‘shuplakë’ Real Madridit

2018-05-10T15:26:51+02:0010 May, 2018 15:26|Categories: Futboll, Sport|

Sevilla zhvilloi një ndeshje të madhe në “Ramón Sánchez Pizjuán” duke mposhtur me rezultatin e pastër 3-2 Real Madridin, që shënoi golin e nderit vetëm në minutat e fundit. Zidane ...

Marseja kualifikohet në sekondat e fundit të shtesës përballë Salzburgut për finalen e Lyon

2018-05-04T12:02:29+02:004 May, 2018 11:55|Categories: Futboll, Sport|

Marseja arriti një kualifikim dramatik në finalen e Europa League, pasi vetëm në minutat e fundit të pjesëve shtesë ndaj Salzburgut, shënoi golin e kualifikimit. Koha e rregullt p ...

Roma tentoi përmbysjen e madhe, por Liverpool rigjen finalen e Champions pas 11 vitesh

2018-05-09T13:11:26+02:003 May, 2018 12:26|Categories: Futboll, Sport|

Roma mposhti me rezultatin 4-2 në “Stadio Olimpico”, Liverpool-in, duke dalë me nder nga Champions League. Të besuarit e Klopp rigjejnë finalen duke u kualifikuar me rezultatin e ...

Benzema është heroi, Real Madrid eliminon Bayern-in për finalen e madhe

2018-05-02T10:15:57+02:002 May, 2018 10:15|Categories: Futboll, Sport|

Real Madrid eliminon Bayern Munich dhe bëhet finalisti i parë i këtij sezoni në Champions League. Takimi në “Santiago Bernabeu” u mbyll me shifrat 2-2. Bavarezët hapën takimin me K ...

Go to Top