Kuvendim 2018-05-25T11:39:08+00:00

Pse u rikthye Saimir Tahiri në lojë-4 variante

Për 48 orë, nga enjtja paradite deri të premten në mbrëmje, në javën që lëmë pas, Saimir Tahiri pati një ndërhyrje të ethshme në media, gati një çlirim për 6 muajt që kishte heshtur që pas arrestimit të Orest Sotës. Ish Ministri i Brendshëm i akuzuar për trafik droge e nisi me një prononcim për ...

Mos prisni që Ballkani Perëndimor të shpërthejë sërish, por veproni

Kanë kaluar mbi dy dekada që kur së bashku me Richard Holbrooke dhe ekipin tonë negociuam për t’i dhënë fund luftës në Bosnjë. NATO më pas ndërhyri e veproi për të ndaluar spastrimin etnik serb në Kosovë. Sot, tre vende të Ballkanit Perëndimor (Kroacia, Shqipëria e Sllovenia) janë bërë anëtare të NATO-s. Kroacia e Slovenia ...

Bumerangu i gabimit në Kukës dhe kush po na qeveris

Kryeministri Rama provoi t’i hedhë ujë zjarrit, që ndezi protesta e banorëve të Kukësit kundër tarifës për kalimin në Rrugën e Kombit. Megjithëse më parë i quajti vandalë, në Parlament pak ditë më pas, zoti Rama tha se pakënaqësia e qytetarëve është legjitime dhe shpalli se nuk do të ketë tarifë deri sa të ketë ...

Opinion

Shiko më shumë artikuj

Koment

Shiko më shumë artikuj

Intervista

Shiko më shumë artikuj

Më të fundit