Sport2018-05-25T11:42:49+02:00

Salah finalizon më mirë se CR7, por në Champions…

Finalja e Champions-it do të vendosë shumë edhe në lidhje me fituesin e ardhshëm të “Topit të Artë” kur Kristiano Ronaldo dhe Mohamed Salah të vihen përballë njëri-tjetrit të shtunën në Kiev. Por nëse ylli i Realit e ka treguar se kush është për gati një dekadë, ai i Liverpulit ka shpërthyer në Mersejsajd në ...

Juventus fiton Kupën e Italisë, Milani ia jep me duart e veta

Asnjë tifoz juventin nuk do ta kishte menduar që faktori kryesor në fitimin e Kupës së Italisë do të ishte pikërisht Milani. Dy gafa të Donnarumma-s dhe një autogol i Kalinic-it i dhanë fitores “Zonjës së Vjetër” ndaj kuqezinjve me rezultatin 4-0. Juvja e fiton Kupën e Italisë për të 13 herë në histori dhe ...

Ramos nga ferri në parajsë, Sevilla ‘shuplakë’ Real Madridit

Sevilla zhvilloi një ndeshje të madhe në “Ramón Sánchez Pizjuán” duke mposhtur me rezultatin e pastër 3-2 Real Madridin, që shënoi golin e nderit vetëm në minutat e fundit. Zidane kishte lënë pushim disa nga titullarët e ekipit duke patur në mendje finalen e Champions League, ndonëse priste më shumë nga ata që aktivizoi, por ...

Kombëtare

2803, 2018

Spanja tenis kundër Argjentinës, miqësorja kthehet në stërvitje

28 Mars, 2018 7:29|Kombëtare, Sport|

Spanja keqtrajton Argjentinën, që turpërohet keqas me një humbje 6-1 që e kthen disa vite pas në kohë, pikërisht kur dukej se kombëtarja Albiceleste po shkonte me synime madhore në ...

Shiko më shumë artikuj

Futboll

Shiko më shumë artikuj

Lojra me dorë

Sporte individuale

504, 2018

Formula E rikthehet në Manhattan për të hapur siparin e garave të New York Auto Show

5 Prill, 2018 11:39|Sport, Sporte Individuale, Të tjera|

Piloti i Panasonic Jaguar Racing, Nelson Piquet Jr. udhëhoqi paradën e automjeteve elektrike në Formula E për të nisur New York International Auto Show New York City, SHBA – Formul ...

Shiko më shumë artikuj

Të tjera

504, 2018

Formula E rikthehet në Manhattan për të hapur siparin e garave të New York Auto Show

5 Prill, 2018 11:39|Sport, Sporte Individuale, Të tjera|

Piloti i Panasonic Jaguar Racing, Nelson Piquet Jr. udhëhoqi paradën e automjeteve elektrike në Formula E për të nisur New York International Auto Show New York City, SHBA – Formul ...

Më të fundit