Futboll2018-03-01T14:41:43+00:00

Juventus fiton Kupën e Italisë, Milani ia jep me duart e veta

10 Maj, 2018 15:36|Kategoritë: Futboll, Sport|

Asnjë tifoz juventin nuk do ta kishte menduar që faktori kryesor në fitimin e Kupës së Italisë do të ishte pikërisht Milani. Dy gafa të Donnarumma-s dhe një autogol i Kalinic-it i ...

Ramos nga ferri në parajsë, Sevilla ‘shuplakë’ Real Madridit

10 Maj, 2018 15:26|Kategoritë: Futboll, Sport|

Sevilla zhvilloi një ndeshje të madhe në “Ramón Sánchez Pizjuán” duke mposhtur me rezultatin e pastër 3-2 Real Madridin, që shënoi golin e nderit vetëm në minutat e fundit. Zidane ...

Marseja kualifikohet në sekondat e fundit të shtesës përballë Salzburgut për finalen e Lyon

4 Maj, 2018 11:55|Kategoritë: Futboll, Sport|

Marseja arriti një kualifikim dramatik në finalen e Europa League, pasi vetëm në minutat e fundit të pjesëve shtesë ndaj Salzburgut, shënoi golin e kualifikimit. Koha e rregullt p ...

Roma tentoi përmbysjen e madhe, por Liverpool rigjen finalen e Champions pas 11 vitesh

3 Maj, 2018 12:26|Kategoritë: Futboll, Sport|

Roma mposhti me rezultatin 4-2 në “Stadio Olimpico”, Liverpool-in, duke dalë me nder nga Champions League. Të besuarit e Klopp rigjejnë finalen duke u kualifikuar me rezultatin e ...

Benzema është heroi, Real Madrid eliminon Bayern-in për finalen e madhe

2 Maj, 2018 10:15|Kategoritë: Futboll, Sport|

Real Madrid eliminon Bayern Munich dhe bëhet finalisti i parë i këtij sezoni në Champions League. Takimi në “Santiago Bernabeu” u mbyll me shifrat 2-2. Bavarezët hapën takimin me K ...

Triumfon Reali në Mynih, Bajerni tregohet naiv dhe i pakujdesshëm

26 Prill, 2018 12:23|Kategoritë: Futboll, Sport|

Prej vitit 2014, Bajerni e ka vizituar 3 herë Mynihun dhe ka fituar tre herë, me gjithë ndeshjen e djeshme. Një triumf 2-1 që flet shumë, edhe pse nuk mbyll gjithçka, sepse Bajern ...