Futboll 2018-03-01T14:41:43+00:00

Laçi-Skënderbeu më 27 maj, finalja e parë në histori

19 Prill, 2018 14:52|Kategoritë: Futboll, Sport|

Finalja e Kupës së Shqipërisë do të zhvillohet më 27 maj, me Laçin që do të jetë ekipi pritës ndaj Skënderbeut, edhe pse sfida do të luhet në fushë asnjanëse, me shumë gjasa në “El ...

Penalltia në limite nderon Realin, Ronaldo vulos kualifikimin. Juventusi bie mes protestave

12 Prill, 2018 13:38|Kategoritë: Futboll, Sport|

Dramatike ndeshja në Madrid. Reali i Zidan shpëton fytyrën vetëm falë një penalltie në sekondat e fundit, të shkaktuar nga Benatia ndaj Ronaldos. Juventusi i mbylli 90 minutat me ...

Barazimi pa gola mjafton, Bajerni siguron gjysmëfinalen.

12 Prill, 2018 13:30|Kategoritë: Futboll, Sport|

Një barazim pa gola në Mynih përballë Sevijës, i shërbeu Bajernit të siguronte kualifikimin për në fazën gjysmëfinale të Champions League. Me takimin e parë që kishte fituar 1-2 në ...

Liverpuli në gjysmëfinale, e mund Sitin edhe brenda në shtëpi. Dorëzohet Guardiola

11 Prill, 2018 8:08|Kategoritë: Futboll, Sport|

Liverpuli fitoi edhe ndeshjen e dytë ndaj Mançester Sitit, në fazën çerek finale të Champions League. Ishte ekipi i Guardiolës, që shënoi që në minutën e 3-të të lojës, dhe shpres ...

Mrekullia mban emrin “Romë”, Barcelona kapitullon në Olimpico. Ujkonjat në gjysmëfinale

11 Prill, 2018 7:42|Kategoritë: Futboll, Sport|

Roma ia doli të arrijë mrekullinë në Olimpico. Verdhekuqtë morën atë që i duhej, 3 gola ndaj Barcelonës dhe kalojnë zyrtarisht në turin tjetër, duke eliminuar Barcelonën. Që në fil ...

Barazoi në derbi, por Interi sheh vetëm “malore” në luftën për “Champions”

5 Prill, 2018 14:17|Kategoritë: Futboll, Sport|

Interi ka marrë një barazim në sfidën derbi të luajtur ditën e djeshme ndaj Milanit. Zikaltrit mund të merrnin edhe më shumë për shkak të rasteve të krijuara, por gjithsesi ky ësh ...

400 kilometra udhëtim për në ndeshjen e parë të botërorit, topi kalon nga hapësira

21 Mars, 2018 13:35|Kategoritë: Futboll, Sport|

Topi me të cilin do të nisë Botërori i Rusisë, në takimin hapës Rusi-Arabi Saudite, do të bëjë më parë një udhëtim në hapësirë. Topi që do të përdoret për herë të parë në ndeshjen ...

Champions League dhe Europa League, hidhet shorteu i fazës çerekfinale

16 Mars, 2018 13:58|Kategoritë: Futboll, Sport|

Sot në mesditë, në Nion të Zvicrës, u hodh shorti i çerekfinaleve të Ligës së Kampioneve. Shorti na dha mundësinë të shohim 4 çifte mjaft interesante. Kampionët në fuqi të Europës ...

Shorteu i Uefa Europa League, përcaktohen çiftet e raundit1/8

23 Shkurt, 2018 15:50|Kategoritë: Futboll, Sport|

Sot në mesditë, në Nion të Zvicrës, u hodh shorti i raundit të 16 më të mirëve të UEFA Europa League, sezoni 2017-2018. Pasi mbrëmë u mbyll raundi i 1/16, mësuam 16 skuadrat që do ...