Mos prisni që Ballkani Perëndimor të shpërthejë sërish, por veproni

2018-04-13T19:52:18+00:00 13 Prill, 2018 19:52|Kategoritë: Kuvendim, Opinion|

Kanë kaluar mbi dy dekada që kur së bashku me Richard Holbrooke dhe ekipin tonë negociuam për t’i dhënë fund luftës në Bosnjë. NATO më pas ndërhyri e veproi për të ndaluar spastrim ...

Samiti i BE-së për Ballkanin Perëndimor drejt dështimit?

2018-04-06T15:06:42+00:00 6 Prill, 2018 15:06|Kategoritë: Kuvendim, Opinion|

Samiti i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor që do të mbahet më 17 maj në Sofje, rrezikon të shndërrohet në një dështim të madh për bllokun, derisa shtetet anëtare diskutoj ...

Xhensila: “Nuk ishte vetëm humori që më bëri për vete”

2018-03-13T15:27:06+00:00 11 Nëntor, 2013 13:17|Kategoritë: Intervista, Kuvendim|

Më pëlqen Sinqeriteti dhe çiltërsia e tij. Janë të rrallë besoj njerëzit që i kanë të dyja njëkohësisht E kishe menduar ndonjëherë më parë se do të dashuroje “Gjinin”, katunar e t ...

Elsa Lila: “Jeta me Evitën mes Madagaskarit dhe Romës”

2018-02-23T14:49:59+00:00 6 Nëntor, 2013 14:05|Kategoritë: Intervista, Kuvendim|

Një personazh i jashtëzakonshëm me një rrëfim të jashtëzakonshëm. Emocionet, ëndrrat e dëshirat, frikërat dhe pasiguritë por edhe lumturinë e magjinë që të jep ndjesia e të qenit ...

Chris Martin: “Ja çfarë vlerësoj vërtet në jetë”

2018-02-26T13:34:26+00:00 1 Nëntor, 2013 12:54|Kategoritë: Intervista, Kuvendim|

Lideri i grupit Coldplay, Chris Martin, është një nga këngëtarët i cili me muzikën e tij ka sjellë këngët më të bukura alternative. Shpesh solo por dhe në bashkëpunim ai është nom ...

Blerina Bombaj: “Hahej më mirë kur hahej më keq”

2018-02-26T13:51:33+00:00 8 Qershor, 2013 14:20|Kategoritë: Intervista, Kuvendim|

Dietologe me eksperiencë por edhe personazh i këndshëm që e shohim çdo javë te “E diela shqiptare”. Këshilla të rëndësishme, mbi dietat, produktet ushqimore e shumë fakte që na vl ...