Çfarë mbajta mend unë, nga mitingu i Kukësit /SYRI.net

2019-04-06T13:23:49+02:006 Prill, 2019 13:23|Kategoritë: Kuvendim, Opinion|

Zgjedhjet për bashkinë e Kukësit do t’i fitoka ekipi i futbollit. Qëllimi i ekipit të ri bashkiak do të jetë të fitojë pastaj kampionatin e futbollit. Do të ketë garë elektorale, p ...

Pushteti i një njeriu që ka futur gjithë vendin në krizë /syri.net

2019-02-26T09:42:05+02:0026 Shkurt, 2019 9:42|Kategoritë: Kuvendim, Opinion|

Nëse një njeri në Tiranë ka hall (të madh apo të vogël) dhe kërkon ta zgjidhë, në mendje ka vetëm një njeri që mund t’i mbarojë punë: Kryeministrin. Nëse ka ndonjë njeri, grupim, s ...

Besa, Kanuni, kokaina – pallavrat e zakonshme që mbajnë në këmbë titujt për Mafien Shqiptare /respublica.al

2019-01-14T15:43:37+02:0014 Janar, 2019 15:41|Kategoritë: Kuvendim, Opinion|

Gazeta e njohur britanike “The Guardian” i është shtuar sot listës së pafundme të mediave që shkruajnë për të ashtuquajturën Mafia Shqiptare. Përmes një shkrimi ku nuk ka ndonjë t ...

E bardha e borës nxiu koncesionin e Rrugës së Kombit, qytetarët mund ta padisin qeverinë /gazetasi.al

2019-01-12T20:19:20+02:0012 Janar, 2019 20:17|Kategoritë: Kuvendim, Opinion|

Dëbora e parë për 2019-ën hapi plagë të vjetra në lidhje me koncensioarin e shumëdebatuar të Rrugës së Kombit. Megjithëse kompania ka deklaruar se ka në dispozicion 25 borëpastrues ...

Rrokullima është afër kur qeveris me “forma edukimi” /respublica.al

2018-12-24T12:05:25+02:0024 Dhjetor, 2018 12:05|Kategoritë: Kuvendim, Opinion|

Ministri i ri i Brendshëm duket se udhëhiqet nga realitete të polarizuara. Sipas tij edhe në një debat qesharak si ky për ndalimin e lëndëve piroteknike, mes të cilëve edhe fishekz ...

Vendi nuk qeveriset në “Facebook” /panorama.com.al

2018-12-20T13:01:46+02:0020 Dhjetor, 2018 13:00|Kategoritë: Kuvendim, Opinion|

Çmenduria është se aksioni politik po fshihet, po bëhet i pakapshëm për njerëzit e zakonshëm. Politika sot bëhet në “Facebook”. Jeta online, edhe pse ne e trajtojmë atë si një fll ...

Protesta e studentëve dhe … intelektuali në litar! /kohajone.com

2018-12-12T15:05:46+02:0012 Dhjetor, 2018 15:05|Kategoritë: Kuvendim, Opinion|

Nga Artan Fuga. E bukur se lidhur me protestat e studentëve dëgjojmë “kinezërira” nga më absurdet. Ka disa të “mëncur” – maskarenj të lindur, mashtruesa qysh në vezë, që thonë : Am ...

Kthimi Mid’hat Frashërit dhe “hakmarrja e historisë” /gazetasi.al

2018-11-16T17:20:37+02:0016 Nëntor, 2018 17:18|Kategoritë: Kuvendim, Opinion|

Suadela Balliu – “Në punë kije për lavdi të jesh shërbestar. Ji i lumtur kur bën një send të dobishëm, pa le të mos e dijë bota”. Kështu shkruante Mid’hat bej Frashëri sikur ta kis ...