About Deada Hyka

This author has not yet filled in any details.
So far Deada Hyka has created 192 blog entries.

CoVID-19, Pezullim i institucioneve arsimore për dy javë, ndalohen fluturimet në Italinë e veriut

2020-03-09T12:33:17+01:009 Mars, 2020 12:33|Kategoritë: Lajme, Sociale|

Pas konfirmimit të dy rasteve të para me koronavirus në Shqipëri, qeveria është mbledhur me urgjencë këtë të hënë. Masat që do të vihen në zbatim që sot, janë ndalimi i fluturimeve ...

Telefonatat e marketingut kthehen në bezdi, Komisioneri: Duhet ligj specifik që t’i rregullojë

2020-02-21T11:33:30+01:0021 Shkurt, 2020 11:33|Kategoritë: Lajme, Sociale|

A ju kanë telefonuar shpesh për t’ju thënë se keni përfituar një ofertë për sisteme të pastrimit të ujit, një fshesë çudibërëse me korrent apo një dyshek me aloe vera e sa e sa pro ...

Studimi/ Stresi në punë në Shqipëri në nivele të larta; 51.5 % prej tyre femra

2020-02-20T11:01:59+01:0020 Shkurt, 2020 11:00|Kategoritë: Lajme, Sociale|

Stresi i lidhur me punën ka një prevalencë të lartë tek punonjësit në Shqipëri. Ky është konkluzioni i një studimi të fundit nga Fondacioni Friedrich Ebert, i cili shton se, stres ...

Studimi/ Nga perdet e diellit te karburanti e siguria, për çfarë shpenzojnë më shumë universitetet publike

2020-02-19T15:15:08+01:0019 Shkurt, 2020 15:15|Kategoritë: Lajme, Sociale|

Nisur nga mungesa e shërbimeve ndaj studentëve në universitetet publike, tarifat e larta që aplikohen në to e në tërësi nga ankesat e artikuluara gjatë protestës së studentëve në m ...

Udhëzimi/ Afat deri në dhjetor 2020 për kategorizimin e hoteleve

2020-02-19T12:38:11+01:0019 Shkurt, 2020 12:38|Kategoritë: Lajme, Sociale|

Një urdhër i vitit të shkuar u linte kohë hoteleve në të gjithë vendin që në kuadër të procesit të kategorizimit të dorëzonin aplikimin dhe dokumentet e nevojshme deri në dhjetor 2 ...

Vendimi/ Ja cilat shërbime shëndetësore do të mbulohen nga FSDKSH në 2020

2020-02-18T10:56:55+01:0018 Shkurt, 2020 10:56|Kategoritë: Lajme, Sociale|

Përgjatë vitit 2020, një sërë shëbimesh shëndetësore do të financohen nga Fondi i Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor. Sipas vendimit më të fundit të KM, kategoritë që ...

12 vjet shtet, 10 fakte rreth kësaj dite të shënuar për shqiptarët e Kosovës

2020-02-17T11:34:56+01:0017 Shkurt, 2020 11:34|Kategoritë: Jetë, Vende|

Republika e Kosovës sot shënon 12-vjetorin e pavarësisë te shpallur më 17 shkurt të vitit 2008 dhe të njohur nga 116 shtete. Kosova do të shënojë këtë përvjetor të pavarësisë me nj ...