Politikë2018-03-01T09:34:31+01:00

Kosovë/ Demakracioni do të kalojë në mars, opozita nuk dorëzohet

23 Mars, 2018 14:48|Kategoritë: Lajme, Politikë|

Qeveria ka vendosur që Marrëveshjen për Demarkacionin me Malin e Zi ta riprocedojë në Kuvend muajin tjetër, pasi të ketë përfunduar punën Komisioni për Matjen e Territorit, kurse p ...

Votimi i Demarkacionit/ Tym e flakë në kuvendin e Kosovës

21 Mars, 2018 14:54|Kategoritë: Lajme, Politikë|

Kur pritet të votohet marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi, salla e Kuvendit të Kosovës u mbulua sërish nga gazi lotsjellës. Kanë qenë deputetët e Vetëvendosjes që për dy rast ...

Putin kryeson sërish listën e njeriut më të fuqishëm në botë

14 Prill, 2016 12:13|Kategoritë: Lajme, Politikë|

Revista Forbes për të tretin vit radhazi klasifikon Vladimir Putin, presidentin rus si burrin më të fuqishëm të Tokës duke lënë pas Angela Merkel, Barack Obama dhe Papa Françekun. ...

PS shkon majtas; Rama: “Gati aleancë me të djathtën”

20 Dhjetor, 2011 12:30|Kategoritë: Lajme, Politikë|

Kongresi i socialistëve miraton “revolucionin fiskal”. Rihapet debati. Opozita bëhet protagoniste duke hapur debatin mbi taksat: Do të paguajnë të varfrit apo të pasurit? Socialis ...

Go to Top