Sport2018-05-25T11:42:49+02:00

Tifozët kërkojnë kartëmonedhën me Maradonën. Qeveria thotë “jo”

Një kartëmonedhë në nder të Diego Armando Maradona. Kjo është kërkesa e tifozëve argjentinas drejtuar qeverisë, për të kujtuar “El Pibe de Oro”, i cili vdiq më 25 nëntor 2020. Në momentin e parë, propozimi ishte që Maradona të ishte fytyra e kartëmonedhës 10 pesos. Por me fuqinë blerëse të pesos argjentinas të zhvlerësuar, qytetarët ...

Ndryshon ligji për sponsorizimet, përcaktohen kufijtë dhe kriteret për sportin

Teksa ka kaluar vetëm një muaj nga ndryshimet në ligjin për sponsorizimet, Ministria e Arsimit dhe Sporteve ka iniciuar këto ditë ndryshime të reja që lidhen me lehtësirat e procedurave të sponsorizimit për sportin. Me anë të këtij projektligji synohet që sponsorizuesit për sponsorizimet në aktivitetet e sportit të kenë lehtësirat e mëposhtme: 1-Për sponsorizime ...

Kupat e Europës, 80 klube qarkullojnë 11,7 mld euro

Ka nisur Champions League dhe Europa League. Edhe për sezonin 2019 / 2020, çmimet e larta që përfitojnë klubet nuk u lënë hapësirë dyshimeve. Pjesëmarrja në këto kompeticione është e rëndësishme për klubet, theksohet në një raport të UEFA – dhe siç shkruan “La Gazzetta dello Sport” – lidhet me 80 skuadrat që marrin pjesë ...

Kombëtare

Load More Posts

Futboll

Load More Posts

Lojra me dorë

Sporte individuale

2103, 2018

Buxheti i Formula 1 për 2018: Mercedes “parakalon” Ferrarin

21 March, 2018 16:37|Sport, Sporte Individuale|

Kampionët aktual të kampionatit botëror të automobilizmit kryesojnë listën për  të ardhurat më të mëdha për sa i përket skuderive të Formula 1 në sezonin 2018. Në kohën kur diskuto ...

Load More Posts

Të tjera

504, 2018

Formula E rikthehet në Manhattan për të hapur siparin e garave të New York Auto Show

5 April, 2018 11:39|Sport, Sporte Individuale, Të tjera|

Piloti i Panasonic Jaguar Racing, Nelson Piquet Jr. udhëhoqi paradën e automjeteve elektrike në Formula E për të nisur New York International Auto Show New York City, SHBA – Formul ...

Load More Posts

Më të fundit

Go to Top