Sport2018-05-25T11:42:49+02:00

Salah finalizon më mirë se CR7, por në Champions…

Finalja e Champions-it do të vendosë shumë edhe në lidhje me fituesin e ardhshëm të “Topit të Artë” kur Kristiano Ronaldo dhe Mohamed Salah të vihen përballë njëri-tjetrit të shtunën në Kiev. Por nëse ylli i Realit e ka treguar se kush është për gati një dekadë, ai i Liverpulit ka shpërthyer në Mersejsajd në ...

Juventus fiton Kupën e Italisë, Milani ia jep me duart e veta

Asnjë tifoz juventin nuk do ta kishte menduar që faktori kryesor në fitimin e Kupës së Italisë do të ishte pikërisht Milani. Dy gafa të Donnarumma-s dhe një autogol i Kalinic-it i dhanë fitores “Zonjës së Vjetër” ndaj kuqezinjve me rezultatin 4-0. Juvja e fiton Kupën e Italisë për të 13 herë në histori dhe ...

Ramos nga ferri në parajsë, Sevilla ‘shuplakë’ Real Madridit

Sevilla zhvilloi një ndeshje të madhe në “Ramón Sánchez Pizjuán” duke mposhtur me rezultatin e pastër 3-2 Real Madridin, që shënoi golin e nderit vetëm në minutat e fundit. Zidane kishte lënë pushim disa nga titullarët e ekipit duke patur në mendje finalen e Champions League, ndonëse priste më shumë nga ata që aktivizoi, por ...

Kombëtare

Shiko më shumë artikuj

Futboll

1005, 2018

Juventus fiton Kupën e Italisë, Milani ia jep me duart e veta

10 Maj, 2018 15:36|Futboll, Sport|

Asnjë tifoz juventin nuk do ta kishte menduar që faktori kryesor në fitimin e Kupës së Italisë do të ishte pikërisht Milani. Dy gafa të Donnarumma-s dhe një autogol i Kalinic-it i ...

Shiko më shumë artikuj

Lojra me dorë

Sporte individuale

2103, 2018

Buxheti i Formula 1 për 2018: Mercedes “parakalon” Ferrarin

21 Mars, 2018 16:37|Sport, Sporte Individuale|

Kampionët aktual të kampionatit botëror të automobilizmit kryesojnë listën për  të ardhurat më të mëdha për sa i përket skuderive të Formula 1 në sezonin 2018. Në kohën kur diskuto ...

Shiko më shumë artikuj

Të tjera

2203, 2018

Flet Erjona: Pse u ndava nga Blerim Xhemaili? Futbollistët nuk i kënaqin gratë e tyre

22 Mars, 2018 8:19|Sport, Të tjera|

E ftuar e mbrëmjes së të mërkurës në “Top Show Magazine” ka qenë ish-bashkëshortja e futbollistit Blerim Xhemaili. Për herë të parë ajo ka rrëfyer përse është ndarë prej tij. Ajo ë ...

Më të fundit