About Editor Shqip

This author has not yet filled in any details.
So far Editor Shqip has created 496 blog entries.

Ekonomistët: Vlera e madhe e Bitcoin ra për shkak të blerësve ‘të infektuar’

2018-04-12T12:49:20+00:00 12 Prill, 2018 12:49|Kategoritë: Investime, Para|

Rritja e bitcoin krahasohet me përhapjen e një sëmundjeje infektive, sipas ekonomistëve që argumentojnë se monedha dixhitale mund të ketë arritur kulmin në vlerë, pasi më shumë kon ...

Liverpuli në gjysmëfinale, e mund Sitin edhe brenda në shtëpi. Dorëzohet Guardiola

2018-04-11T08:12:31+00:00 11 Prill, 2018 8:08|Kategoritë: Futboll, Sport|

Liverpuli fitoi edhe ndeshjen e dytë ndaj Mançester Sitit, në fazën çerek finale të Champions League. Ishte ekipi i Guardiolës, që shënoi që në minutën e 3-të të lojës, dhe shpres ...

Mrekullia mban emrin “Romë”, Barcelona kapitullon në Olimpico. Ujkonjat në gjysmëfinale

2018-04-11T07:42:45+00:00 11 Prill, 2018 7:42|Kategoritë: Futboll, Sport|

Roma ia doli të arrijë mrekullinë në Olimpico. Verdhekuqtë morën atë që i duhej, 3 gola ndaj Barcelonës dhe kalojnë zyrtarisht në turin tjetër, duke eliminuar Barcelonën. Që në fil ...

Samiti i BE-së për Ballkanin Perëndimor drejt dështimit?

2018-04-06T15:06:42+00:00 6 Prill, 2018 15:06|Kategoritë: Kuvendim, Opinion|

Samiti i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor që do të mbahet më 17 maj në Sofje, rrezikon të shndërrohet në një dështim të madh për bllokun, derisa shtetet anëtare diskutoj ...

Shqipëria, 0.2% e popullsisë është në burg, më e larta në Ballkan

2018-04-06T12:22:30+00:00 6 Prill, 2018 12:22|Kategoritë: Lajme, Rend dhe ligji|

Në total rreth 1.5 milioë njerëz janë të burgosur në Europë dhe më shumë se 600 mijë prej tyre janë në Rusi. Të dhënat, të marra nga Organizata Botërore e Burgjeve dhe Kombeve të B ...

Barazia gjinore, 8 në 10 firma në Mbretërinë e Bashkuar paguajnë më shumë burrat

2018-04-06T09:44:08+00:00 6 Prill, 2018 9:43|Kategoritë: Bota, Përreth|

Pothuajse tetë në dhjetë kompani dhe organe të sektorit publik paguajnë burrat më shumë se gratë, sipas një studimi që u zbulua, nga verifikimi i bizneseve për të raportuar hendek ...

Barazoi në derbi, por Interi sheh vetëm “malore” në luftën për “Champions”

2018-04-05T14:18:46+00:00 5 Prill, 2018 14:17|Kategoritë: Futboll, Sport|

Interi ka marrë një barazim në sfidën derbi të luajtur ditën e djeshme ndaj Milanit. Zikaltrit mund të merrnin edhe më shumë për shkak të rasteve të krijuara, por gjithsesi ky ësh ...

Tatimet fusin automatikisht në TVSH të gjithë bizneset me xhiro 2-5 mln lekë

2018-04-05T14:08:49+00:00 5 Prill, 2018 14:08|Kategoritë: Para, Taksa|

Tatimet rikujtojnë se nga data 1 prill 2018 kanë hyrë në fuqi ndryshimet ligjore në lidhje me Tatimin mbi Vlerën e Shtuar. Çdo tatimpagues, që kryen furnizim mallrash ose shërbimes ...

Indeksi i Bloomberg, shqiptarët të parafundit në Europë për kostot e “shportës së veseve”

2018-04-05T14:08:29+00:00 5 Prill, 2018 14:00|Kategoritë: Jeta Jonë, Komunitet|

Kostoja e përdorimit të drogërave, pijeve alkoolike dhe cigareve u rrit më shumë vitin e kaluar, teksa shumica e vendeve në botë kanë rritur shpenzimet për këto kategori të konsid ...