Rozafa ndër 11 kështjellat më të bukura në botë-e braktisur

2018-04-05T14:19:54+00:00 5 Prill, 2018 13:20|Kategoritë: Jetë, Vende|

Nga ndërtesat antike te rrënojat e mbetura Kështjellat tradicionalisht përfaqësojnë forcën dhe pushtetin, si ndërtesa të frikshme dhe shtëpi e familjeve të mëdha. Megjithatë, në k ...

11 destinacionet europiane më të mira për ata që udhëtojnë vetëm

2018-04-04T12:54:21+00:00 4 Prill, 2018 12:54|Kategoritë: Jetë, Udhëtime|

Të udhëtosh vetëm mund të jetë një përvojë e mrekullueshme, veçanërisht në vende të pasura me kulturë, atraksione dhe shumë peizazhe që do t’jua mbushin gjithë ditën. Për t’ju ndih ...

Symphony of the Seas, kroçera më e madhe në botë

2018-04-05T13:40:16+00:00 1 Prill, 2018 13:24|Kategoritë: Jetë, Udhëtime, Vende|

Symphony of the Seas është xhevahiri i ri i Royal Caribbean dhe anija kroçerë më e madhe në botë, e ndërtuar në kantierin STX France në Saint Nazaire, Francë. Gjatë sezonit veror d ...

Aksesorët e florinjtë tendenca më in e këtij sezoni

2018-03-21T13:21:05+00:00 21 Mars, 2018 13:09|Kategoritë: Jetë, Stil & Design|

A ka ndonjë gjë më me vlerë se floriri? Për vite me radhë floriri filloi të konsiderohej si diçka e dalë mode, që nuk përdorej e nuk preferohej shumë por, këtë vit duket se gjërat ...

Parisi synon të ndërtojë një pyll pesë herë më të madh se Central Park

2018-03-20T10:01:16+00:00 20 Mars, 2018 10:01|Kategoritë: Jetë, Vende|

Për më shumë se 15 vjet, qyteti i Parisit ka në plan të krijojë një pyll të ri në periferi të tij, në Pierrelaye-Bessancourt. Por ky plan është përballur me pengesa, ndërkohë që nj ...

50 restorantet më të mira në botë. (Në sa prej tyre keni qenë?)

2018-02-28T15:27:31+00:00 23 Qershor, 2017 15:08|Kategoritë: Jetë, Ushqim|

Eleven Madison Park në Nju Jork triumfoi në renditjen e “50 restoranteve më të mira në botë”, duke u bërë restoranti më i mirë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës që fiton q ...

Në eksplorim të Japonisë: nga Tokio i zhurmshëm në Fujin madhështor

2018-02-28T15:02:02+00:00 23 Qershor, 2017 15:07|Kategoritë: Jetë, Vende|

Japonia është sushi. Japonia është Sony, Nikon, Nintendo. Japonia është çelja e luleve të qershisë. Por përveç brandeve të ndryshme që eksporton Japonia në të gjithë botën, ju do ...