Këto 5 vende janë shtëpi e më shumë së gjysmës së pyjeve në botë

2020-06-15T11:26:09+02:0015 Qershor, 2020 15:31|Kategoritë: Jetë, Vende|

Pemët janë mushkëritë e planetit tonë – thotë një shprehje popullore. Ato thithin dioksidin e karbonit nga atmosfera, e ruajnë atë për të krijuar rrënjë e trungje, dhe lëshojnë oks ...

Linja ajrore Wizz air planifikon rinisjen e fluturimeve më 1 maj, nga Vjena drejt disa destinacioneve europiane

2020-04-25T14:29:21+02:0025 Prill, 2020 14:29|Kategoritë: Jetë, Udhëtime|

Linja ajrore europiane me çmime të ulta (‘low cost’) Wizz Air planifikon të rifillojë fluturimet nga Vjena nga 1 maj drejt disa destinacioneve të tjera europiane, ka deklaruar Zëve ...

10 pyetje praktike lidhur me konsumimin e ushqimeve dhe produkteve gjatë pandemisë

2020-04-23T20:26:17+02:0024 Prill, 2020 11:30|Kategoritë: Jetë, Ushqim|

Çdo ditë konsumatori ndiehet i frikësuar në lidhje me konsumin e ushqimeve, sa të rrezikuar jemi dhe a mund të merren masa vetjake për të minimizuar rrezikun e infektimit COVID19. ...

Çfarë zgjedhin shqiptarët në karantinë, nga sushi te mishrat

2020-04-20T12:53:25+02:0020 Prill, 2020 12:53|Kategoritë: Jetë, Ushqim|

Mbyllja fizike e restoranteve bëri që një pjesë e mirë të kërkonte alternativa të reja për të shkuar te konsumatori. Nona sh.p.k., që ka aktualisht në pronësi dy restorante të ndry ...

Fshati zviceran do të evakuohet për një dekadë, arsyeja lidhet me të shkuarën

2020-03-06T16:15:25+01:006 Mars, 2020 16:15|Kategoritë: Jetë, Vende|

Një fshat i tërë zviceran do të duhet të evakuohet për një dekadë. Banorët e fshatit Mitholz do të duhet të gjejnë shtëpi të reja, pasi në fshatin e tyre është zbuluar një depo mun ...

12 vjet shtet, 10 fakte rreth kësaj dite të shënuar për shqiptarët e Kosovës

2020-02-17T11:34:56+01:0017 Shkurt, 2020 11:34|Kategoritë: Jetë, Vende|

Republika e Kosovës sot shënon 12-vjetorin e pavarësisë te shpallur më 17 shkurt të vitit 2008 dhe të njohur nga 116 shtete. Kosova do të shënojë këtë përvjetor të pavarësisë me nj ...