Përreth2018-05-25T11:44:30+02:00

Nikos Kocias: Pas marrëveshjes, do dëgjoni budallallëqe nga të dyja palët!

Në një intervistë për mediat vendase, Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kocias u shpreh optimist se negociatat me Shqipërinë do të jenë finalizuar deri në fund të muajit të ardhshëm, duke deklarua se do të ketë edhe befasi në favor të Greqisë. “Do të kemi mbledhje javët e ardhshme, ashtu siç parashikon Kushtetuta e vendit ...

Kongresi Amerikan: Rusia kërcënon Ballkanin, nuk presim që BE t’i zgjidhë problemet

Shtetet e Bashkuara duhet të vazhdojnë angazhimin për të ndihmuar vendet e Ballkanit Perëndimor, u shprehën pjesëmarrësit në një seancë dëgjimore të zhvilluar dje në Nënkomisionin për Evropën të Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit amerikan. Pjesëmarrësit theksuan se njëzet e tre vjet pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Dejtonit, qëndrueshmëria e rajonit po kërcënohet nga ndikimi ...

Barazia gjinore, 8 në 10 firma në Mbretërinë e Bashkuar paguajnë më shumë burrat

Pothuajse tetë në dhjetë kompani dhe organe të sektorit publik paguajnë burrat më shumë se gratë, sipas një studimi që u zbulua, nga verifikimi i bizneseve për të raportuar hendekun e pagave të tyre gjinore. Rreth tetë vjet pasi ligji u parashtrua për të detyruar kompanitë anembanë Britanisë së Madhe për të zbuluar shkallën e ...

Gjeopolitikë

Rajoni

Shiko më shumë artikuj

BE

Bota

1303, 2018

Marrëdhëniet midis Mbretërisë së Bashkuar dhe Rusisë, “zhyten” në krizë

13 Mars, 2018 10:04|Bota, Përreth|

Në hapësirën prej vetëm tetë ditësh, zbulimi i një çifti pa ndjenja në një park në Salisbury në Anglinë jugperëndimore është përshkallëzuar nga një dyshim për mbidozë droge në një ...

Më të fundit