Jetë2018-05-25T11:42:27+02:00

Këto 5 vende janë shtëpi e më shumë së gjysmës së pyjeve në botë

Pemët janë mushkëritë e planetit tonë – thotë një shprehje popullore. Ato thithin dioksidin e karbonit nga atmosfera, e ruajnë atë për të krijuar rrënjë e trungje, dhe lëshojnë oksigjen gjatë procesit. Ndërkohë që shkencëtarët dhe inxhinierët punojnë për të gjetur zgjidhje teknologjike për të kapur dhe për të ruajtur dioksidin e karbonit nga aktiviteti ...

10 plazhet europiane më të sigurta këtë verë

Plazhet vihen nën sprovë nga COVID-19… European Best Destinations ka marrë në analizë disa parametra për të identifikuar plazhet më të mira europiane për të shkuar me pushime të sigurt… numër i ulët i personave të infektuar nga koronavirus (nga 10 deri në 600 herë më pak raste me Covid-19); sipërfaqja e plazheve numri i ...

Linja ajrore Wizz air planifikon rinisjen e fluturimeve më 1 maj, nga Vjena drejt disa destinacioneve europiane

Linja ajrore europiane me çmime të ulta (‘low cost’) Wizz Air planifikon të rifillojë fluturimet nga Vjena nga 1 maj drejt disa destinacioneve të tjera europiane, ka deklaruar Zëvendës Shefi Ekzekutiv Stephen Jones për agjencisë austriake të lajemve APA. Linja ajrore synon të ofrojë fluturime drejt 20 destinacioneve përfshirë Milanon, Valencian dhe Tel Avivin, deklaroi ...

Udhëtime

2306, 2017

24 orë në Moskë

23 Qershor, 2017 15:09|Jetë, Udhëtime|

Edhe pse Moskën nuk mund ta ndash kurrsesi nga Kremlini dhe Vladimir Putini, ky qytet është shumë më shumë sesa thjesht një qytet me rëndësi të lartë politike. Ai është edhe një p ...

Shiko më shumë artikuj

Vende

603, 2020

Fshati zviceran do të evakuohet për një dekadë, arsyeja lidhet me të shkuarën

6 Mars, 2020 16:15|Jetë, Vende|

Një fshat i tërë zviceran do të duhet të evakuohet për një dekadë. Banorët e fshatit Mitholz do të duhet të gjejnë shtëpi të reja, pasi në fshatin e tyre është zbuluar një depo mun ...

Shiko më shumë artikuj

Ushqim

2004, 2020

Çfarë zgjedhin shqiptarët në karantinë, nga sushi te mishrat

20 Prill, 2020 12:53|Jetë, Ushqim|

Mbyllja fizike e restoranteve bëri që një pjesë e mirë të kërkonte alternativa të reja për të shkuar te konsumatori. Nona sh.p.k., që ka aktualisht në pronësi dy restorante të ndry ...

Shiko më shumë artikuj

Stil & Design

Shiko më shumë artikuj

Më të fundit