Jetë2018-05-25T11:42:27+02:00

Këto 5 vende janë shtëpi e më shumë së gjysmës së pyjeve në botë

Pemët janë mushkëritë e planetit tonë – thotë një shprehje popullore. Ato thithin dioksidin e karbonit nga atmosfera, e ruajnë atë për të krijuar rrënjë e trungje, dhe lëshojnë oksigjen gjatë procesit. Ndërkohë që shkencëtarët dhe inxhinierët punojnë për të gjetur zgjidhje teknologjike për të kapur dhe për të ruajtur dioksidin e karbonit nga aktiviteti ...

10 plazhet europiane më të sigurta këtë verë

Plazhet vihen nën sprovë nga COVID-19… European Best Destinations ka marrë në analizë disa parametra për të identifikuar plazhet më të mira europiane për të shkuar me pushime të sigurt… numër i ulët i personave të infektuar nga koronavirus (nga 10 deri në 600 herë më pak raste me Covid-19); sipërfaqja e plazheve numri i ...

Linja ajrore Wizz air planifikon rinisjen e fluturimeve më 1 maj, nga Vjena drejt disa destinacioneve europiane

Linja ajrore europiane me çmime të ulta (‘low cost’) Wizz Air planifikon të rifillojë fluturimet nga Vjena nga 1 maj drejt disa destinacioneve të tjera europiane, ka deklaruar Zëvendës Shefi Ekzekutiv Stephen Jones për agjencisë austriake të lajemve APA. Linja ajrore synon të ofrojë fluturime drejt 20 destinacioneve përfshirë Milanon, Valencian dhe Tel Avivin, deklaroi ...

Udhëtime

Shiko më shumë artikuj

Vende

1702, 2020

12 vjet shtet, 10 fakte rreth kësaj dite të shënuar për shqiptarët e Kosovës

17 Shkurt, 2020 11:34|Jetë, Vende|

Republika e Kosovës sot shënon 12-vjetorin e pavarësisë te shpallur më 17 shkurt të vitit 2008 dhe të njohur nga 116 shtete. Kosova do të shënojë këtë përvjetor të pavarësisë me nj ...

Shiko më shumë artikuj

Ushqim

Shiko më shumë artikuj

Stil & Design

Shiko më shumë artikuj

Më të fundit